Przywłaszczył kartę bankomatową i ruszył na zakupy. Mieszkaniec Chorzowa zatrzymany w Świętochłowicach

Kryminalni ze Świętochłowic zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył kartę bankomatową i kilkukrotnie płacił nią za swoje zakupy. To traktowane jest jak przestępstwo z włamaniem i grozi za to nawet 10 lat więzienia.

Przywłaszczył kartę bankomatową i ruszył na zakupy

Na początku grudnia 2023 r. trzydziestodwuletni mieszkaniec Chorzowa przywłaszczył znaleziony w autobusie plecak. Znajdowała się tam m.in. karta bankomatowa, z którą mężczyzna ruszył na zakupy. Posłużył się nią pięć razy i wydał 800 zł. Został zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego świętochłowickiej komendy policji.

- Zgodnie z obowiązującym prawem, zachowanie takie traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia. O jego dalszym losie będzie decydował sąd – informują w świętochłowickiej komendzie.

Policjanci ze Świętochłowic apelują, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej jak najszybciej poinformować placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. Podkreślają, że w takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Dodają, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą.

Blisko 220 poszukiwanych osób zatrzymano w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Blisko 220 poszukiwanych osób zatrzymano w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

14/12/2023

Utknął w kontenerze na elektrośmieci Był poszukiwany

Może Cię zainteresować:

Utknął w... kontenerze na elektrośmieci. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym

Autor: Redakcja NGS24

08/12/2023