Rada Miejska jednogłośnie przyjęła uchwałę o powołaniu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Na sali sesyjnej w Świętochłowicach wreszcie spokojnie i jednomyślnie. Oto zapowiadany wcześniej projekt utworzenia SIM - spółki, która wybuduje w mieście nowe mieszkania zyskał dziś akceptację całej rady. To jest bardzo dobra informacja dla mieszkańców Świętochłowic!

Sesja

W trakcie sesji nadzwyczajnej, zwołanej przez Prezydenta Miasta głosowano dwie uchwały. Pierwsza dotyczyła utworzenia SIM Śląsk Sp. z o.o., w której Świętochłowice obejmą 25% udziałów, wprowadzą też swoich przedstawicieli do organów nowo powstającej spółki. Druga dotyczyła zgody na złożenie wniosku o 3 miliony złotych grantu, jaki gmina może otrzymać wstępując do spółki. Te pieniądze będą stanowiły zarazem wkład i udział gminy.

Dyskusja na sesji należała do wyjątkowo krótkich ale i kulturalnych. Tym razem obyło się bez działań obstrukcyjnych, co w sumie nie dziwi. Każde z ugrupowań reprezentowanych przez radnych miało przecież w swoim programie wyborczym obietnicę budowania nowych mieszkań, więc potencjalny głos sprzeciwu byłby dla nich przysłowiowym strzałem w kolano.

Cieszy, że rozpoczyna się pewnego rodzaju nowa era w mieście, jeśli chodzi o rozwój mieszkalnictwa. Słusznie z mównicy wspomniał Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Nowak, że planowane - pierwsze osiedle, które w ramach SIM ma być realizowane na Zgodzie będzie tak naprawdę największą inwestycją mieszkaniową, w której udział będzie miało miasto Świętochłowice od transformacji ustrojowej w 1989 roku. Po cichu liczymy jednak, że to dopiero początek i ten pragmatyzm w kształtowaniu kierunków rozwoju mieszkalnictwa znajdzie swoje ujście również w kolejnych tego typu inwestycjach. Szanowna Rado - dziękujemy!

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Burdel

Kolejna świętochłowicka szkoła zmienia swoje...

Muzeum

Muzeum Powstań Śląskich: W setną rocznicę III...

Atrium

Kolejna handlowa niedziela już jutro - 25...

Mieszkanie

Mieszkanie do wynajęcia w Świętochłowicach....