Ratusz usprawni działanie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach

Pracę Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach będą wspierać kolejne elementy zintegrowanego systemu informatycznego RATUSZ. Władze miasta podpisały umowę z bielską firmą Rekord SI, która wdroży system w świętochłowickim magistracie.

Swiony urzad

Nowe moduły systemu obsługujące księgowość, obsługę pracowników i zarządzanie dokumentami uzupełnią system, który działa jedynie w zakresie podatków lokalnych i gospodarki odpadami. To nadrabianie wieloletnich zaległości w Urzędzie Miejskim – podkreśla Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

- Żeby właściwie korzystać z danych i można je w odpowiedni sposób przekazywać potrzebny jest właściwy system informatyczny. Podpisanie umowy z firmą Rekord SI sprawi, że będziemy mogli w końcu działać na danych i sprawniej obsługiwać działania w urzędzie – tłumaczy prezydent Beger.

Nowe moduły systemu RATUSZ obejmą przede wszystkim działania związane z finansami Urzędu Miejskiego.

- Jednocześnie to jest system obiegu spraw, czyli wszystkich elementów, które trafiają do urzędu od mieszkańców czy przedsiębiorców. To jest również informatyzacja zagadnień związanych z kadrami i z płacami – wyjaśnia Janusz Szymura, prezes firmy Rekord SI.

Korzyści z wprowadzenie zintegrowanego systemu informatycznego będą długofalowe. Pozwoli to m.in. na lepszą organizację pracy i ograniczenie zużycia materiałów biurowych. Docelowo ma pozwolić na wprowadzenie tzw. e-urzędu, czyli załatwiania większość urzędowych spraw za pośrednictwem internetu.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Związkowcy z Sierpnia 80 witają premiera w Katowicach, 22 grudnia 2021

Górnicy z Sierpnia 80 przywitali premiera w Katowicach

Matrix media top7 glowne

TOP 7 produktów na Mikołajki 2021

Hotel Belmare 2

Jesienny odpoczynek nad polskim morzem? Dlaczego nie!

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!