Ratusz usprawni działanie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach

Pracę Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach będą wspierać kolejne elementy zintegrowanego systemu informatycznego RATUSZ. Władze miasta podpisały umowę z bielską firmą Rekord SI, która wdroży system w świętochłowickim magistracie.

Swiony urzad

Nowe moduły systemu obsługujące księgowość, obsługę pracowników i zarządzanie dokumentami uzupełnią system, który działa jedynie w zakresie podatków lokalnych i gospodarki odpadami. To nadrabianie wieloletnich zaległości w Urzędzie Miejskim – podkreśla Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

- Żeby właściwie korzystać z danych i można je w odpowiedni sposób przekazywać potrzebny jest właściwy system informatyczny. Podpisanie umowy z firmą Rekord SI sprawi, że będziemy mogli w końcu działać na danych i sprawniej obsługiwać działania w urzędzie – tłumaczy prezydent Beger.

Nowe moduły systemu RATUSZ obejmą przede wszystkim działania związane z finansami Urzędu Miejskiego.

- Jednocześnie to jest system obiegu spraw, czyli wszystkich elementów, które trafiają do urzędu od mieszkańców czy przedsiębiorców. To jest również informatyzacja zagadnień związanych z kadrami i z płacami – wyjaśnia Janusz Szymura, prezes firmy Rekord SI.

Korzyści z wprowadzenie zintegrowanego systemu informatycznego będą długofalowe. Pozwoli to m.in. na lepszą organizację pracy i ograniczenie zużycia materiałów biurowych. Docelowo ma pozwolić na wprowadzenie tzw. e-urzędu, czyli załatwiania większość urzędowych spraw za pośrednictwem internetu.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Klasówka powstańcza 2023 Konkurs Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Klasówka powstańcza 2023. Konkurs Muzeum Powstań Śląskich

Policjant ze Świętochłowic mistrzem Polski w muya thai

Policjant ze Świętochłowic mistrzem Polski w muay thai

Pojemnik na odpady Bytom 01 fot UM Bytom

Opłaty za wywóz śmieci. Niskie czy wysokie

Świętochłowice Don Bosko

Najlepsze szkoły średnie w Świętochłowicach