Relaks i trening nad Bałtykiem

Druga połowa sierpnia upłynęła bardzo pracowicie dla uczniów klas sportowych ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2. Młodzi sportowcy spędzili dziesięć dni na obozie siatkarskim nad Bałtykiem, w Niechorzu, gdzie codziennie odbywali trening w pobliskiej hali sportowej, a przez resztę czasu wypoczywali.

Do ich dyspozycji był basen, boisko do siatkówki plażowej i koszykówki. Nie mogło zabraknąć także plaży. Pogoda była typowo bałtycka, przydawały się więc pieczołowicie rozstawiane parawany i namioty. Najodważniejsi zażywali morskich kąpieli, oczywiście pod czujnym okiem ratowników. Pozostali toczyli zacięte boje w bule i siatkówkę plażową. Młodzież odwiedziła także Trzęsacz, dokąd dojechała zabytkową kolejką wąskotorową oraz Kołobrzeg. Jedno z popołudni przeznaczono na rowerową wyprawę do portu w Mrzeżynie.

- Młodzi sportowcy mogli nie tylko doskonalić swoje umiejętności siatkarskie, ale także korzystać z uroków naszego pięknego Bałtyku. Cieszę się, że mogli nawiązać nowe znajomości, ponieważ na ośrodku nie brakowało sportowców reprezentujących różne dyscypliny, no i porządnie odpocząć przed nowym rokiem szkolnym – podsumowuje Marek Reich, dyrektor SP 2.

Tekst i zdjęcia: Anna Żurek