Remont na skrzyżowaniu Chorzowskiej i Korfantego został wznowiony

Wielu mieszkańców Świętochłowic wciąż czeka na obiecane remonty dróg, ale również z utęsknieniem oczekuje zakończenia trwających prac, zwłaszcza że niektóre z nich od pewnego czasu stanęły. Tak jest na skrzyżowaniu ulic Korfantego i Chorzowskiej.

Remont chorzowska korfantego

To remont irytuje wielu mieszkańców naszego miasta, szczególnie poprzez fakt, że prace drogowe, oraz te związane z wymianą torowiska przeciągają się niemiłosiernie. W mediach społecznościowych wylało się na ten remont już wiele niemiłych słów, zwłaszcza, że nie do końca było wiadomo, dlaczego to się tak przeciąga. Wreszcie jakiś komunikat w tej sprawie wydał Urząd Miejski, szacując, że ruch na tym skrzyżowaniu uda się przywrócić z końcem września. Na społecznościowym profilu UM napisano:

Przestój był wywołany błędami projektowymi w projekcie Tramwajów Śląskich. Miasto kilkukrotnie interweniowało w sprawie przestojów robót. Obecnie zamawiający (TŚ S.A.) przedstawił koncepcję realizacji robót drogowych, która pozwoli uporać się z pierwotnymi błędami projektu. Prace związane z przywróceniem przejezdności przez skrzyżowanie zostały już wznowione i odbędą się w dwóch etapach (najpierw jedna strona jezdni, następnie druga).