Zima odpuściła - MPUK zapowiada remonty dróg

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych poinformowało dziś o remontach dróg, które odbędą się w związku z uszkodzeniami, jakie powstały po wyjątkowo mroźnej i śnieżnej jak na ostatnie lata zimie.

Mpuk

Odbyła się specjalna kontrola stanu miejskich dróg przy wspólnym udziale inspektorów Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach oraz pracowników MPUK. W komunikacie spółki czytamy m.in:

- Podczas kontroli ustalono kolejność remontów cząstkowych, biorąc przede wszystkim pod uwagę kategorię dróg, jak i obciążenie drogowe. Dlatego też pracownicy spółki w pierwszej kolejności wykonali doraźne prace na Drogowej Trasie Średnicowej oraz z „najważniejszymi” wyrwami na ul. Bytomskiej. Zgodnie z ustaleniami, z uwagi na konieczność przeprowadzenia uzgodnień dotyczących organizacji ruchu, w najbliższych tygodniach odbędą się „większe” remonty ul. Bytomskiej począwszy od ul. Ślęzan w kierunku Bytomia.

To bardzo dobre wiadomości, jeżdżąc po mieście widać bowiem, że zima tym razem mocno dała się drogom we znaki. A powstawanie różnego rodzaju dziur, wyrw czy pęknięć wiąże się przede wszystkim z niszczącym wpływem warunków atmosferycznych, jak i eksploatacji dróg.

Uwaga dziury drogowe! Jak mówi potoczne powiedzenie śnieg jeszcze nie stopniał a asfaltu nie ma. Powszechnie za...

Opublikowany przez MPUK Świętochłowice Czwartek, 25 lutego 2021