Rodzina ze Świętochłowic walczy o zdrowie swojej córeczki. Oliwka musi przejść bardzo kosztowną operację!

Oliwka

To kolejna sytuacja, w której mieszkańcy Świętochłowic i nie tylko mogą wykazać się sercem i pomóc młodziutkiej mieszkance naszego miasta w walce z bardzo ciężką chorobą. Oliwka ma dopiero 11 miesięcy, rodzina prosi o wsparcie na bardzo kosztowną operację w Warszawie.

Państwo Agnieszka i Krzysztof Pacyna serdecznie proszą o pomoc dla swojego dziecka. Mimo, że ich córeczka ma dopiero 11 miesięcy, ciąży na niej wyrok w postaci bardzo rzadkiej choroby nazywanej niedorozwojem kości udowej oraz strzałkowej. Jedyną szansą na wyleczenie Oliwki jest długotrwałe, a co za tym idzie - bardzo kosztowne leczenie w klinice dr Paleya w Warszawie.

- Obecnie posiadamy kosztorys pierwszej z czterech zaplanowany operacji opiewający na zawrotną dla nas sumę ponad 300 tys zł. Niestety pomimo trwającej od października 2020r zbiórki, mamy uzbierane zaledwie 1/3 wymaganej kwoty. Operacja zaplanowana jest na luty 2022 roku także zbiórka musiałaby zakończyć się do końca obecnego roku, aby móc przeprowadzić operacje w terminie - napisał do naszej redakcji Pan Krzysztof - ojciec Oliwki.

Na portalu Youtube od kilku tygodni wyświetlany jest specjalny film, przygotowany przez opiekującą się dziewczynką fundację "Siępomaga".

djembed

- Biorąc pod uwagę dotychczasowe tempo zbiórki, nie mamy żadnych szans na uzbieranie wymaganej sumy w tym czasie. Ta przerażająca wizja przyszłości nie pozwala normalnie funkcjonować, wydzierając radość z codziennych chwil. Jako rodzice nie możemy jednak dopuścić by zaprzepaścić jedyną szanse na wyleczenie córki, nie moglibyśmy nigdy spojrzeć w jej oczy wiedząc, że nie zrobiliśmy dla niej wszystkiego. Ja sam będąc wychowanym w rodzinie zastępczej wiem, jak olbrzymią wartością jest rodzina i , nie można przegapić żadnej szansy na ratowanie jej - wyjaśnia Pan Krzysztof.

Świętochłowiczanie mogą przyczynić się do tej pomocy, wpłacając poprzez specjalną internetową zbiórkę, prowadzoną na portalu fundacji "Siepomaga" pod adresem: https://www.siepomaga.pl/nozka-oliwki

Pamiętajmy, że w tej sprawie liczy się każda złotówka!

Fot. Fundacja Siepomaga (YT)

czytaj więcej:

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Zielona

Świętochłowickie szkoły znów na zielono. W...

Przejscie

Już wkrótce ważne zmiany w przepisach ruchu...

Wandal

Z kopniakami do ośrodka pomocy społecznej....

188198743 323347912692210 6689397016833738753 n

Historia Świętochłowic - przedwojenne miasto...

Policja

W Świętochłowicach dwaj bracia napadli na...

Automaty swiony

W Lipinach przejęto nielegalne automaty