Rudzianin zatrzymany za nękanie mieszkanki Świętochłowic

Mieszkaniec Rudy Śląskiej od ponad 3 lata nachodził swoją byłą partnerkę ze Świętochłowic i wysyłał jej liczne wiadomości SMS. Ofiara w końcu przerwała milczenie i stalker został zatrzymany przez policję. Usłyszał już zarzut uporczywego nękania.

Stalker

Zawiadomienie złożyła ofiara stalkingu. Powiadomiła policję, że choć zakończyła związek z 63-latkiem, ten regularnie ją nachodził oraz nękał telefonami i SMS-ami.

- Świętochłowiczanka, pomimo strachu zdecydowała się przerwać milczenie i trwający od ponad 3 lat koszmar. W miniony czwartek kryminalni ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 63-latka na terenie Chorzowa – informuje policja.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i przedstawiono mu zarzut uporczywego nękania swojej byłej partnerki. Decyzją prokuratora mieszkaniec Rudy Śląskiej został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Grozi mu do 8 lat za kratkami, a kara może zostać podwyższona, bo 63-latek dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.

fot. KMP w Świętochłowicach