Dino Świętochłowice już się buduje. Szukają też pracowników

Dino

Mieszkańcy Świętochłowic wkrótce będą mieli do swojej dyspozycji nowy market. Rozpoczęła się już jego budowa. To sklep polskiej sieci "dino" i będzie to zarazem pierwszy sklep tej marki w Świętochłowicach.

Sklep powstaje u zbiegu ulic Bytomskiej i Stawowej, tuż przy ogródkach działkowych, naprzeciw znanego stawu Wąwóz. Dino to ogólnopolska sieć średniej wielkości marketów spożywczych zlokalizowanych w pobliżu miejsc zamieszkania klientów, które są czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach od 6:00 do 23:00. Dino jest jedną z najszybciej rosnących sieci na całym rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce i na koniec grudnia 2020 r. obejmowała 1 473 sklepów na terenie całego kraju. Co jednak ciekawe, w pobliżu znajduje się już jeden sklep tej sieci - w Bytomiu - Łagiewnikach, na tzw. Targowisku.

O miejscu, w którym powstaje ten market było kiedyś głośno. przypomnijmy, że kilka lat temu wycięto tam setki drzew. Ta naturalna bariera oddzielająca działkowców od spalin i hałasu ulicy Bytomskiej została zlikwidowana przez jednego z deweloperów, który zakupił ten teren od gminy. W przestrzeni publicznej pojawiały się wówczas informacje, że ma tam powstać stacja benzynowa, okazało się jednak, że takowej możliwości nie ma z uwagi na zapisu planu zagospodarowania przestrzennego. Szybko pojawiły się więc inne doniesienia, że docelowo powstanie tam zabudowa usługowa o charakterze handlowym, co właśnie zaczyna mieć swoje potwierdzenie. A więc był lasek, będzie market. Z pewnością opinie, co do tego - co lepsze - będą, jak zwykle podzielone.

czytaj więcej:

Slaskie

Ponad 4 miliardy euro dla Śląska! Czy skorzystają...

Marihuana

Narkotyki w Świętochłowicach

Polska flaga

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Świętochłowicach

Policjant drogowki na drs

Drogówki ze Świętochłowic, Chorzowa i Rudy Śląskiej...

Kajdanki1

Mieli zatrzymać 25-latka ze Świętochłowic, ale… w...

Bum

Wypadek w Świętochłowicach. Ciężarówka zderzyła się z...

Pielegniarka2

Bohaterka ze Świętochłowic