Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Świętochłowic

Mieszkańcy Świętochłowic znów zdecydują na co wydać część publicznych pieniędzy – 1 października rozpoczyna się nabór wniosków w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Budzet swiony

Jak można zgłosić projekt do Budżetu Obywatelskiego Świętochłowic?

Projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego można składać w Świętochłowicach od 1 do 14 października. Można je przesyłać w formie elektronicznej na adres: budzetobywatelski@swietochlowice.pl, złożyć w formie papierowej w siedzibie Urzędu Miejskiego lub przesłać pocztą na adres urzędu.

- Podobnie jak w poprzedniej edycji, utrzymany zostaje podział kwoty na dwie kategorie: projekty inwestycyjne (budowa, przebudowa, rozbudowa itp. elementów infrastruktury miejskiej )i projekty społeczne (organizacja wydarzeń, warsztatów, zawodów sportowych itp.) - informuje świętochłowicki magistrat.

Ile wynosi Budżety Obywatelski Świętochłowic?

Budżet Obywatelski Świętochłowic wynosi 1 250 00 zł. Na projekty inwestycyjne przeznaczono 80% tej kwoty (1 000 000 zł), a 20% na zadania społeczne (250 000 zł). Wszystkie zgłaszane projekty muszą spełniać warunek ogólnodostępności.

- Wnioski zostaną przeanalizowane przez odpowiednie wydziały Urzędu Miejskiego, a następnie ocenione przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego powołany przez Prezydenta Miasta – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Głosowanie na pozytywnie zaopiniowane projekty będzie trwało od 30 października do 6 listopada. Lista zadań zatwierdzonych do realizacji zostanie przedstawiona 12 listopada.

czytaj więcej:

Tiger

Spróbuj swoich sił w Akademii Piłkarskiej...

1

Nowoczesny plac zabaw w Chropaczowie już...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Zielona enklawa

W Lipinach powstaje Zielona Enklawa dla dzieci...

M1

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach...

Budzetobywatelski

Startuje Wojewódzki Budżet Obywatelski. Jakie...

Zgoda

Wielki Tydzień w świętochłowickich parafiach....