Rusza remont torowiska w centrum Świętochłowic. Będą utrudnienia w ruchu i objazdy

W najbliższy poniedziałek, 30 stycznia 2023 r., rozpocznie się przebudowa torowiska na ul. Katowickiej w Świętochłowicach. Będą utrudnienia w ruchu i objazdy.

fot. Tramwaje Śląskie
Świętochłowice ul Katowicka

Umowę na zadanie „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Katowickiej, od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej” podpisano w czerwcu 2022 r. Wykonawcą jest konsorcjum firm: SPAW-TOR z Krakowa, Silesia Invest z Gliwic i Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Grotex z Zabrza. Inwestycja realizowana jest w formule „zaprojektuj i buduj”, więc generalny wykonawca przed rozpoczęciem prac musiał opracować dokumentację projektową.

Prace obejmą liczący około 360 metrów odcinek ul. Katowickiej. Obejmą przebudowę torowiska tramwajowego (ok. 720 metrów toru pojedynczego) wraz z siecią trakcyjną oraz przebudowę infrastruktury podziemnej i drogowej. Dodatkowo miasto ma wyremontować chodniki i zbudować drogę dla rowerów.

- Chcemy gruntowanie przebudować fragment torowiska wbudowanego w jezdnię ulicy Katowickiej, co pozwoli nam w nadchodzącym projekcie w nowej perspektywie kontynuować inwestycję już na samej Mijance i dalej do centrum miasta oraz na Zgodę – mówił w czerwcu 2022 r. Bolesław Knapik, prezes Tramwajów Śląskich.

Pierwszy etap przebudowy torowiska na ul. Katowickiej w Świętochłowicach

Przebudowa torowiska na ul. Katowickiej w Świętochłowicach rozpocznie się w poniedziałek, 30 stycznia 2023 r. Pierwszy etap prac obejmie rejon skrzyżowania z ul. Wolności w Chorzowie.

- W tym etapie ruch tramwajowy prowadzony będzie na relacji Świętochłowice do ul. Wolności – informują w świętochłowickim Urzędzie Miejskim.

Objazd w kierunku Chorzowa poprowadzony zostanie ulicami: Żołnierską, DTŚ i chorzowską ul. Dąbrowskiego. W kierunku Świętochłowic: chorzowską al. Bojowników o Wolność i Demokrację i ul. Dąbrowskiego i dalej DTŚ oraz ul. Żołnierską. Dodatkowo wyznaczony zostanie objazd do ul. Wolności i ul. Armii Krajowej od strony Chorzowa ul. Dąbrowskiego i ul. Hajducką.

Pierwszy etap prac ma potrwać około trzech miesięcy, a cała inwestycja około dziewięciu. Wartość umowy to około 15,7 mln zł.

Świętochłowice modernizacja torowiska na ul Katowickiej

Może Cię zainteresować:

Kolejna inwestycja tramwajowa w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

07/06/2022

Świętochłowice tramwaj na ul Bytomskiej

Może Cię zainteresować:

Utrudnienia na ul. Bytomskiej w Świętochłowicach. To inwestycja Tramwajów Śląskich

Autor: Redakcja NGS24

14/07/2022

Świętochłowice ul Katowicka

Może Cię zainteresować:

Przebudowa ul. Katowickiej w Świętochłowicach. Od 30 stycznia 2023 r. zmiany w komunikacji miejskiej

Autor: Maciej Poloczek

25/01/2023