Ruszył sezon na… mandaty. Na rowerze z promilami

Rozpoczął się sezon rowerowy i sezon na… mandaty dla rowerzystów. Policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli rowerzystę, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Przejażdżka kosztowała go 2,5 tys. zł.

Ruszył sezon na mandaty Na rowerze z promilami

Mundurowi zatrzymali rowerzystę do kontroli na ul. Korfantego w Świętochłowicach. Był to dwudziestosześcioletni mieszkaniec miasta, który „jechał ze wspomaganiem”.

- Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialny cyklista zakończył swoją przejażdżkę mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych, bo najwyraźniej zapomniał, że alkohol i rower to nie jest dobre połączenie – mówi mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Policjanci ze Świętochłowic przypominają, że od 1 stycznia 2022 r. obowiązują zmiany w taryfikatorze za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym. Mandat za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wynosi teraz 2,5 tys. zł, a w stanie po użyciu (od 0,2 do 0,5 promila) 1 tys. zł.

Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic

Może Cię zainteresować:

Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic. Pobili dwie osoby w Lipinach

Autor: Redakcja NGS24

30/03/2023

Zatrzymano pedofila ze Świętochłowic 1

Może Cię zainteresować:

W Świętochłowicach zatrzymano mężczyznę podejrzanego o pedofilię

Autor: Redakcja NGS24

29/03/2023