Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic. Pobili dwie osoby w Lipinach

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali sprawców pobicia dwóch mieszkańców miasta, trzeciej osobie udało się uciec. Młodzi bandyci kopali i bili pięściami. Mogą trafić za kraty nawet na trzy lata. Jeden już siedzi, bo był poszukiwany do odbycia kary.

Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic

Do pobicia doszło w świętochłowickiej dzielnicy Lipiny. Trzech młodych bandytów, w wieku 24, 21 i 19 lat kopało i biło pięściami dwójkę osób. Trzeciej udało się w porę uciec. Policjantom udało się ustalić i zatrzymać wszystkich sprawców.

- Wobec dwóch mężczyzn sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Trzeci z mężczyzn trafił za kratki szybciej, gdyż był już poszukiwany przez sąd, do odbycia kary pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Zatrzymanym przedstawiono zarzut pobicia oraz usiłowania pobicia. Grozi im do trzech lat więzienia, ale – jak dodają policjanci – młodzi bandyci muszą się liczyć z surowszym wymiarem kary, ponieważ przestępstwo, którego się dopuścili zostało zakwalifikowane jako występek o charakterze chuligańskim. Za taki czyn prawo karne przewiduje surowsze sankcje.

Zatrzymano pedofila ze Świętochłowic 1

Może Cię zainteresować:

W Świętochłowicach zatrzymano mężczyznę podejrzanego o pedofilię

Autor: Redakcja NGS24

29/03/2023

Świętochłowice narkotyki

Może Cię zainteresować:

Narkotyki w piwnicy. Zatrzymany diler ze Świętochłowic

Autor: Redakcja NGS24

22/03/2023