Ruszyło głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego Świętochłowic

W piątek, 30 października, ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Świętochłowic. Na oddanie głosu jest tylko tydzień!

Skate

W tym roku do Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 31 projektów. Po formalnej i merytorycznej ocenie do dalszego etapu dopuszczono 22 z nich – 9 dotyczy zadań społecznych, a 13 zadań inwestycyjnych.

Mieszkańcy Świętochłowic mogą oddać głos na wybrany projekt przez formularz elektroniczny na stronie Budżetu Obywatelskiego, a także osobiście w punkcie obsługi mieszkańców Urzędu Miejskiego lud elektronicznie wysyłając skan na adres budzetobywatelski@swietochlowice.pl (kartę do głosowania można pobrać TUTAJ). Na głosowanie jest tylko tydzień – od 30 października do 6 listopada.

Jakie projekty zgłoszono do Budżetu Obywatelskiego Świętochłowic?

W zadaniach inwestycyjnych zgłoszono m.in. pomysł budowy edukacyjnego placu zabaw, modernizacji placu zabaw na Skałce, budowy toru Ninja, skateparku w różnych dzielnicach miasta czy wybiegu dla psów oraz zakup sprzętu dla strażaków z OSP. Wśród zadań społecznych znalazły się m.in. pomysły organizacji tygodnia seniora, cyklicznych turniejów szachowych czy darmowych zajęć judo dla dzieci. Wszystkie projekty można znaleźć TUTAJ.

fot. pixabay.com