Ruszyły prace na świętochłowickim odcinku "jedenastki"

Do tej pory prace na linii „jedenastki” trwały jedynie w Chorzowie, teraz objęły także ul. Chorzowską w Świętochłowicach. Inwestycja ma być gotowa w lipcu przyszłego roku, a jej koszt to blisko 30 mln zł.

Chorzowska swiony

Przetarg na remont torowiska wzdłuż ul. Chorzowskiej wygrało konsorcjum firm : SPEC BRUK, SPAW-TOR i ROGREG Budownictwo. 18 marca podpisana została umowa, a niespełna trzy tygodnie później na placu budowy rozpoczęły się pierwsze prace.

– Gdy tylko przekazaliśmy wykonawcy plac budowy, pojawili się na nim pierwsi pracownicy, którzy rozpoczęli demontaż starej infrastruktury od sieci trakcyjnej. Jeszcze przed świętami ze słupów usunięte zostały wszystkie elementy sieciowe a bezpośrednio po świętach wykonawca przystąpił do demontażu torowiska – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Prace na linii „jedenastki” w Świętochłowicach i Chorzowie zakończą się w lipcu 2021 r.

Na realizację zadania wykonawca ma czas do połowy lipca 2021 r. W podobnym czasie powinna się również zakończyć gruntowna przebudowa ul. 3 Maja w Chorzowie, czyli dalszy odcinek torowiska linii nr 11.

Prace w Świętochłowicach obejmą przebudowę torowiska tramwajowego wraz z dobudową drugiego toru na 2,5-kilometrowym odcinku od ul. Goduli w Rudzie Śląskiej do skrzyżowania ul. Chorzowskiej z ul. Bytomską w Świętochłowicach. To w sumie ok. 5300 metrów toru pojedynczego. Wartość prac, które wykona konsorcjum firm SPEC BRUK, SPAW-TOR i PROGREG wynosi ok. 29,7 mln zł netto.

fot. Tramwaje Śląskie