Ruszyły prace nad bezpiecznym przystankiem w Piaśnikach

Rozpoczął się pierwszy etap realizacji zwycięskiego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego w Piaśnikach – informuje świętochłowicki magistrat. Powstanie tam bezpieczne miejsce przesiadkowe dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.

Przystanek

Projekt pod nazwą „Bezpieczny szkolny przystanek przy Szkole Podstawowej nr 1” w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim Świętochłowic uzyskał 369 głosów. To jedyne zadanie, które zostanie zrealizowane w Piaśnikach.

- Wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich zostanie zrealizowane miejsce postojowe dla autokarów wycieczkowych wraz z adaptacją części terenu na tzw. kiss & ride – informuje świętochłowicki Urząd Miejski.

Wyremontowany zostanie tam także chodnik i powstanie droga rowerowa. Świętochłowicki magistrat zapewnia, że w zamian za wycięte pod inwestycję drzewa będą nasadzenia zastępcze.

W Budżecie Obywatelskim Świętochłowic do realizacji wybrano 7 projektów

Wyniki głosowania nad Budżetem Obywatelskim Świętochłowic ogłoszono w listopadzie ubiegłego roku. Wynosi on 1,2 mln zł i został podzielony na pięć dzielnic miasta – w każdej na wybrane projekty jest do wykorzystania 240 tys. zł.

Mieszkańcy w głosowaniu wybrali: strefę gier i zabaw podwórkowych przy SP nr 4 w Centrum, modernizację placu zabaw przy ul. Kościelnej w Chropaczowie, program aktywności dla kobiet z dzielnicy Lipiny, zieloną enklawę Lipin dla dzieci i dorosłych, bezpieczny przystanek przy SP nr 1 w Piaśnikach, zakup nowości książkowych do biblioteki i sportowy ogród przy Przedszkolu Miejskim nr 4 w Zgodzie.

fot. UM w Świętochłowicach

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

70a2f0392847dc331972c7d3d3673ab9 XL

Zaatakował nożem policjantów

Sąd przyznał rację gminie

Porzucił „Kalinę”, a teraz chce kasy

Kolejny przypadek uczciwości