Ruszyły szczepienia w masowym punkcie szczepień w Świętochłowicach. Zobacz dostępność szczepionek

Szczepienia

Ten punkt gotowy był już kilkanaście dni temu, z uwagi jednak na brak dostaw szczepionek, działalność rozpoczął z lekkim opóźnieniem. Od dziś jednak można tam się już zaszczepić.

Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach czytamy, że na wszystkich mieszkańców, chcących się zaszczepić, czekają cztery stanowiska szczepienne, zdolne zaszczepić w sumie 48 osób na godzinę. Obecnie dostarczone szczepionki firmy Pfizer pozwalają zaszczepić 360 osób dziennie. Docelowo może być to nawet koło 700 osób na dzień.

W masowym punkcie szczepień przy ul. Sudeckiej 5 szczepione są osoby wcześniej zarejestrowane. Nie ma możliwości zaszczepienia tzw. „wolnymi szczepionkami” bez wcześniejszego kontaktu pod numerem telefonu 577 440 989. To pod tym numerem właśnie można także uzyskać wszelkie informacje na temat powszechnego punktu szczepień w Świętochłowicach.

Wszyscy posiadający termin proszenie są o przyjście około 15 minut przed wyznaczonym terminem. Nie ma potrzeby przychodzić dużo wcześniej.

Fot. UM Świętochłowice