Dzieci rzucały kamieniami w łabędzie. Konieczna była interwencja

Labedzie

Świętochłowickie zbiorniki wodne są bardzo często miejscem bytowania łabędzi. Dzieje się tak nie tylko na Skałce, ale także na innych stawach, choćby na Uroczysku. Niestety, nie wszyscy mieszkańcy są do zwierząt przyjaźnie nastawieni, w tym co gorsza - młodzież. Dlatego apelujemy zarówno do samej młodzieży, jak i do rodziców lub opiekunów dzieci: Wpajajmy młodemu pokoleniu szacunek i empatię dla zwierząt.

O sprawie poinformowała wczoraj strona Lasek Uroczysko Świętochłowice. W poniedziałek 12 kwietnia 2021 r., grupa dzieci przesiadująca nad znajdującym się na Uroczysku stawie Zojra zaczęła rzucać kamieniami w pływające tam łabędzie. Zauważyła to jedna z mieszkanek miasta. W związku z zagrożeniem dla zwierząt powiadomiła Straż Miejską, która podjęła interwencję.
Informacje w tej sprawie ukazały się na "uroczyskowym" profilu na Facebooku.

Społecznicy, którzy prowadzą tę stronę prowadzą w naszym mieście sporo proekologicznych działań, wiążących się przede wszystkim z pomocą dla zwierząt. Niedawno informowaliśmy m.in. o dużej akcji montażu budek lęgowych dla ptaków i wiewiórek. Dzięki internetowej zrzutce zakupili ich już prawie 50, ale zapowiadają, że ich celem jest prześcignięcie Katowic, które takich budek zamontowały już sto.

Przypominamy także inną głośną akcję związaną z łabędziem. Rok temu przy tym samym stawie znaleziono na brzegu osłabionego łabędzia, który nie mógł o własnych siłach pływać. Wówczas pomocy udzieliła mu również Straż Miejska wraz z Leśnym Pogotowiem. Tą sprawą również zajmowali się społecznicy z "Lasek Uroczysko Świętochłowice".

W dniu dzisiejszym czwórka dzieci przesiadujących nad stawem Zojra zaczęła rzucać kamieniami w kierunku Łabędzi 😡 Jedna...

Opublikowany przez Lasek Uroczysko - Świętochłowice Poniedziałek, 12 kwietnia 2021