Samorządowcy złożyli kwiaty pod Muzeum Powstań Śląskich

Wieniec

Oficjalna delegacja świętochłowickich samorządowców uczciła powstańczą rocznicę. Była okolicznościowa msza i złożenie kwiatów przy pamiątkowej tablicy.

Jubileusz setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego to ważna data dla Świętochłowic. W powstaniu brało udział wielu świętochłowiczan, na terenie naszego miasta znajduje się również Muzeum Powstań Śląskich.

Jak informuje magistrat, z tej okazji przedstawiciele władz miasta wzięli dzisiaj udział w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele pw. Św. Piotra i Pawła. Tuż po mszy, okolicznościowy wieniec w polskich barwach złożyli przy pamiątkowej tablicy Muzeum Przewodniczący Rady Miejskiej - Zbigniew Nowak oraz zastępcy prezydenta - Sławomir Pośpiech i Adam Trzebinczyk.

Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego, po raz kolejny musieliśmy obchodzić...

Opublikowany przez Miasto Świętochłowice Poniedziałek, 3 maja 2021


Kilka dni wcześniej wiązankę kwiatów złożył pod muzealną tablicą również były radny naszego miasta, a wcześniej były prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski. Poinformował o tym jednak dopiero dziś - publikując zdjęcia z bukietem kwiatów na swoim profilu na Facebooku. Wprowadziło to co prawda lekkie zamieszanie, część mieszkańców myślała bowiem, że były prezydent był tam właśnie dzisiaj. Najważniejsze jednak, że o jubileuszu pamiętał.

1️⃣0️⃣0️⃣ lat temu wybuchło III Powstanie Śląskie🇵🇱 Kwiaty i pamięć dla wszystkich powstańców, w miejscu szczególnym na...

Opublikowany przez Dawida Kostempskiego Poniedziałek, 3 maja 2021