Sen o programie Mieszkanie Plus w Świętochłowicach może się ziścić

Wkrótce w Świętochłowicach może zostać wprowadzony w życie program Mieszkanie Plus. O tych planach z doradcą wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, Tomaszem Olszewskim oraz wiceministrem Krzysztofem Mazurem rozmawiał Adam Trzebinczyk, wiceprezydent Świętochłowic.

Trzebinczyk

- Cały czas działamy, aby w Miasto Świętochłowice można było realizować rządowy program Mieszkanie Plus. Już wkrótce możemy przystąpić do niego. Urząd Miejski przygotowuje całą dokumentację, aby stało się to jak najszybciej - informuje Adam Trzebinczyk, wiceprezydent Świętochłowic.

Program może faktycznie już niebawem wejść w życie. - Mamy już wybrane grunty, jest duża szansa że w przyszłym roku ten program będzie realizowany – mówi Tomasz Olszewski, doradca minister rozwoju. – Oprócz tego rozmawialiśmy też o dodatkowych możliwościach pozyskiwania środków i będziemy kontynuowali rozmowę. Mamy się w najbliższym czasie wybrać ponownie do Warszawy żeby już szczegółowo omówić projekty, na które Świętochłowice mogłyby potencjalnie składać wnioski – dodaje.

Jak twierdzi Tomasz Olszewski, Świętochłowice mimo trudnej sytuacji finansowej nie chcą zrezygnować z brania udziału w programach rządowych. - Oprócz tego Świętochłowice mają dosyć trudną sytuację finansową, natomiast władze nie chcą całkowicie zarzucić takiej działalności i między innymi chcą wbudować centrum sportowe. Albo to będzie hala z otoczeniem, albo to będzie taki ośrodek dużo bardziej ambitny i potrzebują dofinansowania – zapowiada Olszewski. Mowa oczywiście o „Skałce”, na której ma powstać hala sportowa.

Na spotkaniu wiceprezydent Świętochłowic poruszył także temat powstającego programu "Zielony Ład", który zakłada połączenie gospodarki z ekologią - to właśnie w Świętochłowicach można by zrealizować jego założenia - dodaje. - Więcej informacji już wkrótce, ale takie spotkania pokazują, że warto rozmawiać i szukać różnych możliwości rozwoju - zapowiada Adam Trzebinczyk.

czytaj więcej:

Wybory 2023 Jak głosowano w Świętochłowicach

Wybory 2023. Jak głosowano w Świętochłowicach?

Urząd Miejski w Świętochłowicach

Kolejne rezygnacje w Świętochłowicach

Interpelacja karcz

Jest oficjalne zapytanie w sprawie nowego logo Świętochłowic

Sssss

Prezydent Daniel Beger na konferencji w sprawie...

Radni na sesji1

Jak dzieci w piaskownicy. Opozycja w...

3bfa5a7e41ccb228078a88e28d2b13ec XL

Nie będzie sukcesu Polski bez sukcesu Śląska

319a6b58175c8348e5b537a311344d30 XL

Pot, łzy i zgrzytanie zębów