Sen o programie Mieszkanie Plus w Świętochłowicach może się ziścić

Wkrótce w Świętochłowicach może zostać wprowadzony w życie program Mieszkanie Plus. O tych planach z doradcą wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, Tomaszem Olszewskim oraz wiceministrem Krzysztofem Mazurem rozmawiał Adam Trzebinczyk, wiceprezydent Świętochłowic.

Trzebinczyk

- Cały czas działamy, aby w Miasto Świętochłowice można było realizować rządowy program Mieszkanie Plus. Już wkrótce możemy przystąpić do niego. Urząd Miejski przygotowuje całą dokumentację, aby stało się to jak najszybciej - informuje Adam Trzebinczyk, wiceprezydent Świętochłowic.

Program może faktycznie już niebawem wejść w życie. - Mamy już wybrane grunty, jest duża szansa że w przyszłym roku ten program będzie realizowany – mówi Tomasz Olszewski, doradca minister rozwoju. – Oprócz tego rozmawialiśmy też o dodatkowych możliwościach pozyskiwania środków i będziemy kontynuowali rozmowę. Mamy się w najbliższym czasie wybrać ponownie do Warszawy żeby już szczegółowo omówić projekty, na które Świętochłowice mogłyby potencjalnie składać wnioski – dodaje.

Jak twierdzi Tomasz Olszewski, Świętochłowice mimo trudnej sytuacji finansowej nie chcą zrezygnować z brania udziału w programach rządowych. - Oprócz tego Świętochłowice mają dosyć trudną sytuację finansową, natomiast władze nie chcą całkowicie zarzucić takiej działalności i między innymi chcą wbudować centrum sportowe. Albo to będzie hala z otoczeniem, albo to będzie taki ośrodek dużo bardziej ambitny i potrzebują dofinansowania – zapowiada Olszewski. Mowa oczywiście o „Skałce”, na której ma powstać hala sportowa.

Na spotkaniu wiceprezydent Świętochłowic poruszył także temat powstającego programu "Zielony Ład", który zakłada połączenie gospodarki z ekologią - to właśnie w Świętochłowicach można by zrealizować jego założenia - dodaje. - Więcej informacji już wkrótce, ale takie spotkania pokazują, że warto rozmawiać i szukać różnych możliwości rozwoju - zapowiada Adam Trzebinczyk.

czytaj więcej:

Pieniądze dla Świętochłowic

Kolejne miliony z rządowego funduszu dla Świętochłowic

Slawomir pospiech

Czego nie będzie z braku podwyżek podatków? RIO drugim dnem?

Brama zgoda

Gorzkie słowa do prezydenta Świętochłowic, Chodzi o Zgodę

Podpisanie listu intencyjnego, 20 sierpnia 2021

EFP połączyło siły z Forum Ekonomicznym

Bartosz karcz

Metamorfoza radnego Karcza? Poszedł do...

C4416d79eef6dd018bcee3cd8b8ba561 XL

Nie pozwolę na zmarginalizowanie Śląska

Bebada99aaa9847746eea59472544575 XL

Dogrywka!