Seniorzy mogą zapisywać się na szczepienia - miasto zapewnia dowóz!

Seionirzy

Jak podaje oficjalna strona Urzędu Miejskiego, z dniem dzisiejszym rozpoczyna się rejestracja do szczepień na Covid19 dla osób z tzw. pierwszej puli. Są to seniorzy w wieku od 80 lat. Kolejną grupą będą seniorzy 70+, których rejestracja rozpocznie się 22 stycznia. Obie grupy będą szczepione od 25 stycznia.

Podano już wszystkie informacje dotyczące organizacji szczepień dla seniorów. Najważniejsza z nich dotyczy możliwości dowozu na szczepienie, który zorganizuje miasto Świętochłowice. Jeżeli starsza osoba jest niepełnosprawna lub ma problem z poruszaniem się i dotarciem do punktu szczepień, może, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić chęć skorzystania z dojazdu organizowanego przez gminę. Zgłoszenie wymaga znajomości miejsca i terminu szczepienia, oraz wcześniejszego zarejestrowania się.

Akcja ma na celu ułatwienie dostępu do punktów szczepień osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz sprawnym ruchowo ale z ograniczeniami komunikacyjnymi (niezdolność do samodzielnego dotarcia do punktu szczepień). W Świętochłowicach dowóz organizowany będzie za pośrednictwem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach. Zgłoszenia będą przyjmowane całodobowo pod nr telefonu: (32) 348 08 99.

Punkty szczepień w Świętochłowicach:

 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Medycyny Rodzinnej Sp. z o. o. Poradnia reumatologiczna ul. Katowicka 11, tel. (32) 770 14 15;
 • Rejon Numer 1 Sp. z o.o. Poradnia lekarza POZ ul. Katowicka 34, tel. 600 754 780;
 • Adam Blaska AO02 ul. Juliusza Krauzego 2, tel. 501710764;
 • MEDICUS Sp. z o. o. Poradnia lekarza POZ dla dorosłych i dla dzieci ul. Korfantego 3, tel. (32) 245 61 96;
 • Urszula Szlafke Poradnia POZ dla dorosłych ul. Sądowa 5, tel. (32) 245 47 16;
 • Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach Sp. z o.o. Poradnia Medycyny Rodzinnej ul. Chorzowska 36, tel. 797 853 028;
 • Poradnia na Wzgórzu Sp. z o. o. Poradnia dla dzieci zdrowych z punktem szczepień ul. Sudecka 9, tel. 512 292 905;
 • Renata Kandziora Poradnia lekarza POZ ul. Łagiewnicka 6, tel. (32) 245 47 33.

Jak się zarejestrować?

 • Przez bezpłatną i całodobową infolinię 989 - Konsultant pomoże znaleźć Ci dogodny termin oraz miejsce najbliższe Twojego zamieszkania. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Przez telefon możemy zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
 • Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl - Aby skorzystać z e-Rejestracji, musisz mieć Profil Zaufany. System zaproponuje Ci 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
 • W wybranym punkcie szczepień - osobiście lub telefonicznie.