Seniorzy ze Złotej Jesieni mają gdzie odpocząć w cieniu. Na ośrodku pojawiła się Lauba!

Upały dokuczają szczególnie osobom starszym i schorowanym. Dla nich przebywanie na świeżym powietrzu jest ważne, dlatego warto mieć przyjazne i zacienione miejsca w ośrodkach, w których prowadzona jest opieka nad seniorami. Takie miejsce właśnie powstało na terenie Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Lipinach. To specjalna "Lauba", która daje już seniorom wytchnienie w upalne dni.

Wspólnymi siłami udało się dyrekcji ośrodka zorganizować zakup "lauby" do ogrodu. W tych staraniach wspomogła ich Wspólnota Ewangelizacyjna ,, Rafael" i anonimowy darczyńca -Pan Edward, który od lat jest dobrym aniołem "Złotej Jesieni". Wsparcia udzielili także mieszkańcy, a pracownicy sami ułożyli kostkę. Teraz pensjonariusze w komfortowych warunkach mogą korzystać z ogrodu.

Ostatni rok i pandemia uzmysłowiła nam jak ważne jest zadbane i przyjazne otoczenie. To tutaj spędzamy czas, spacerujemy i organizujemy różne zabawy. A teraz z altanki korzystają nie tylko nasi mieszkańcy ale również osoby odwiedzające naszych seniorów - informuje Dyrektor Monika Szewczyk. - Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dzielenia się dobrem. Razem możemy więcej! - dodaje.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Uczniogród ZSO Świętochłowice 3

"Uczniogród" przy ZSO w Świętochłowicach uroczyście otwarty

H0 2021 05 19 124228

Co się dzieje na Górze Hugona? Czy będą kolejne wycinki?

Zajęcia diy CKŚ

W Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach...

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!