Seniorzy ze Złotej Jesieni mają gdzie odpocząć w cieniu. Na ośrodku pojawiła się Lauba!

Upały dokuczają szczególnie osobom starszym i schorowanym. Dla nich przebywanie na świeżym powietrzu jest ważne, dlatego warto mieć przyjazne i zacienione miejsca w ośrodkach, w których prowadzona jest opieka nad seniorami. Takie miejsce właśnie powstało na terenie Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Lipinach. To specjalna "Lauba", która daje już seniorom wytchnienie w upalne dni.

Wspólnymi siłami udało się dyrekcji ośrodka zorganizować zakup "lauby" do ogrodu. W tych staraniach wspomogła ich Wspólnota Ewangelizacyjna ,, Rafael" i anonimowy darczyńca -Pan Edward, który od lat jest dobrym aniołem "Złotej Jesieni". Wsparcia udzielili także mieszkańcy, a pracownicy sami ułożyli kostkę. Teraz pensjonariusze w komfortowych warunkach mogą korzystać z ogrodu.

Ostatni rok i pandemia uzmysłowiła nam jak ważne jest zadbane i przyjazne otoczenie. To tutaj spędzamy czas, spacerujemy i organizujemy różne zabawy. A teraz z altanki korzystają nie tylko nasi mieszkańcy ale również osoby odwiedzające naszych seniorów - informuje Dyrektor Monika Szewczyk. - Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dzielenia się dobrem. Razem możemy więcej! - dodaje.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Piaseczno Okiennik Wielki 2

7 niebanalnych powodów, by odwiedzić Jurę

Groził śmiercią dziewięciolatkowi To recydywista ze Świętochłowic

Groził śmiercią dziewięciolatkowi ze Świętochłowic

Żużel wraca na Skałkę Na torze zamontowano dmuchane bandy

Żużel wraca na Skałkę. Na torze zamontowano dmuchane bandy

Tradycje pogrzebowe są różne

Tradycje pogrzebowe są różne