Siedziba OSIR Skałka zmieni się nie do poznania. przejdzie gruntowny remont

Wizualizacja budynku OSIR Skałka po termomodernizacji. Urząd Miejski w Świętochłowicach
Wizualizacja budynku OSIR Skałka po termomodernizacji

Jedno z najbardziej znanych i kojarzonych miejsc w Świętochłowicach, które wizerunkowo nie cieszyło naszych oczu, wreszcie doczeka się zmian. Mowa o obiekcie siedziby OSiR „Skałka”.

Prezydent podpisał umowę z wykonawcą prac związanych z kompleksową modernizacją energetyczną siedziby dyrekcji OSiR-u. Zakres prac oprócz kompleksowej termomodernizacji obejmuje m.in: ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji centralnego ogrzewania, wymianę instalacji wentylacji i klimatyzacji czy chociażby wymianę oświetlenia.

Dzięki temu obiekt nie tylko zyska estetyczny wygląd, ale przede wszystkim jego utrzymanie nie będzie generowało gigantycznych kosztów, jak to było do tej pory. Pierwszy etap prac obejmuje również remont pomieszczeń, w których znajduje się administracja.

Wykonawca ma 12 miesięcy na zakończenie prac. Możemy więc liczyć na to, że za rok o tej porze będziemy mieli piękny budynek OSiR w Świętochłowicach, którzy posłuży mieszkańcom jak najdłużej.

czytaj więcej: