Skałka mocno wypięknieje na majówkę. Zobacz te remonty!

Skalka1

Cieszą oko wszelkie migawki, które dotyczą doprowadzania do porządku miejsc, które lubimy i które często odwiedzamy. A najwięcej takich migawek ostatnio widać na Skałce. Ciągle się tam coś remontuje!

Już za kilka dni mocno zluzowane zostaną obostrzenia i mieszkańcy Świętochłowic tłumnie ruszą w teren, a zwłaszcza, że pogoda też się poprawia. Spragnieni jesteśmy świeżego powietrza i zieleni, dlatego Skałka, jak zwykle będzie jednym z najczęściej wybieranych miejsc na spacer lub na odpoczynek.

Nowe balustrady na przystani

W minioną sobotę mimo dnia wolnego na "Skałce" odbywały się prace nad wymianą balustrad nad przystanią kajakową. Ich stan wizualny i techniczny od jakiegoś czasu nie był najlepszy dlatego przede wszystkim dla bezpieczeństwa, ale również ze względów estetycznych zapadła decyzja o wymianie starego na nowe - czytamy na oficjalnym profilu OSIR Skałka.

Ławki będą jak nowe, śmietniki zupełnie nowe

Ławki, których na terenie parku nie brakuje również doczekały się renowacji. Właśnie zostały pięknie odmalowane na brązowo, a jak wiadomo - brąz najlepiej komponuje się z zielenią. Połączenie jak znalazł na najbliższy wiosenno - letni czas. Wielu z nas często spaceruje wokół stawu, który jak przypominamy - nazywa się Gilera. Dlatego zupełnie nowe śmietniki z pewnością przyczynią się do poprawy porządku wokół akwenu.

Korty tenisowe już prawie gotowe

Ośrodek informuje także, że mimo trudnej wcześniej pogody trwają prace nad nawierzchnią znajdujących się na Skałce kortów tenisowych. Jeden z nich jest już gotowy do sezonu, wkrótce gotowe będą również pozostałe, a dokładniej - ma się to stać już od początku maja.

Boisko plażowe gotowe do treningów

Nieco wcześniej, bo już na początku kwietnia, do treningów piłki ręcznej plażowej zostało przygotowane pieszczyste boisko. To miejsce jest na terenie ośrodka od niedawna, jednak cieszy się równie wielkim powodzeniem, jak wszystkie inne obiekty sportowo - rekreacyjne na Skałce.

Przypominamy także, że zupełnie niedawno na Skateparku na Skałce zostały zamontowane trzy nowe, atrakcyjne urządzenia, zaś prace remontowe w związku z renowacją elewacji zostały także przeprowadzone w jednym z budynków, w którym znajdują się szatnie. To wszystko sprawia, że Skałka w tym roku będzie wyjątkowo dobrze przygotowana do sezonu!

Fotografie pochodzą z oficjalnego profilu OSIR Skałka