Skałka obok podium

Z uczuciem niedosytu powróciły z rozegranych w Sulejowie Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej juniorki młodsze MUKS Skałki - Śląsk Świętochłowice. Po bardzo dobrych występach w gronie uznanych w Polsce drużyn, zajęły czwarte, czyli najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce. Do szczęścia zabrakło niewiele, ale to miejsce jest i tak dla młodych świętochłowiczanek oraz ich opiekunów sukcesem.

Attachment1

W sulejowskim finale wystąpiło osiem najlepszych zespołów, które to miejsce zagwarantowały sobie w eliminacjach strefowych. Były to: ChKS Łódź, Pyrki Poznań, MKS Kusy Szczecin, MKS Sambor Tczew, MSPR Junak Leader Tech Włocławek, MUKS Skałka - Śląsk Świętochłowice, SPR Olkusz, Bukowsko – Dopiewski KPR.

Zespoły podzielono na dwie grupy, w których rozgrywały mecze eliminacyjne. Team świętochłowicki znalazł się w grupie z CHKS-em Łódź, Junakiem Włocławek i Kusym Szczecin. Świętochłowiczanki wygrały pierwsze spotkanie z ChKS-em 2;0 (28:16, 20:3), drugie z Junakiem Włocławek 2:1 (20:8, 12:13, 6:5) i uległy Kusem Szczecin 0:2 (14:18, 18:20), co dało im drugie miejsce w grupie. W półfinale zmierzyły się z najlepszym zespołem tych mistrzostw – Pyrkami Poznań i przegrały 0:2 (17:28, 20:28), co dawało im prawo gru o brązowy medal. W małym finale ich rywalkami były dziewczęta Kusego Szczecin. Niestety, rywalki były minimalnie lepsze i wygrały 2:0 (20:16, 14:11). Medal był tuż, tuż…. Tytuł mistrzowski przypadł poznańskim Pyrkom, które w finale pokonały Sambora Tczew 2:0 (15:14, 23:16).

Tabela końcowa Mistrzostw Polski:

  1. Pyrki Poznań
  2. MKS Sambor Tczew
  3. MKS Kusy Szczecin
  4. MUKS Skałka - Śląsk Świętochłowice
  5. MSPR Junak Leader Tech Włocławek
  6. SPR Olkusz
  7. Bukowsko – Dopiewski KPR
  8. ChKS Łódź.

Czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej juniorek młodszych wywalczyły: Paulina Kulawska, Natalia Liwińska – Paulina Hołub, Wiktoria Herrmann, Paulina Margos, Nikola Trocer, Kilna Nycek, Karolina Ratajczak, Wiktoria Wieczorek, Oliwia Ronc, Klaudia Matuszczyk pod pieczą Piotra Herrmanna i Andrzeja Gajczewskiego.

Tadeusz Piątkowski