Skałka w blasku złota

Po pierwszym rzucie Mistrzostw Śląska, które rozegrano w Świętochłowicach (juniorki młodsze i juniorki MUKS Skałka – Śląsk wywalczyły srebrny i brązowy medal), kolejne turnieje rozegrano w miniony weekend i miniony wtorek na obiektach Słupna w Mysłowicach. Tym razem min. o tytuły mistrzowskie walczyły młodziczki W tej kategorii najlepszą ekipą okazał się świętochłowicki team MUKS Skałka Śląsk, który stanął na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców i na początku sierpnia pojedzie na Mistrzostwa Polski do Koszalina.

W pierwszym turnieju eliminacyjnym Skałka pokonała MTS Żory 2:0, SPR Grunwald z Rudy Śląskiej 2:1 oraz KS Bystrą 2:0. W finale po trudnym meczu zwyciężyła UKS Pawonków, awansując do turnieju finałowego. Kolejność po pierwszym dniu turnieju była następująca:

1. MUKS Skałka – Śląsk 70 pkt.
  2. UKS Pawonków 60 pkt.
  3. KS Bystra 50 pkt.
  4. Akademia Handballu Ruch Chorzów 40 pkt.
  5. MKS Siemianowice 30 pkt.
  6. SPR Grunwald Ruda Śląska 20 pkt.
  7. MTS Żory 10 pkt.

We wtorek gra toczyła się już o poważną stawkę. Świętochłowiczanki nie miały słabych punktów i w grupie wygrały 2:1 z KS Bystra I, 2:0 z Akademią Hanndballu Ruch Chorzów, zajmując pierwsze miejsce gwarantujące grę o tytuł mistrzowski. W finale pokonały UKS Pawonków 2:0, wygrywając drugiego seta „złotą bramką”. Medal brązowy przypadł zawodniczkom KS Bystra.

Tytuł Mistrzyń Śląska Młodziczek w piłce ręcznej plażowej wywalczyły: Nocola Muras – Julia Grzesista, Julia Ulijarczyk, Karolina Sarapata, Aleksandra Rogala, Wiktoria Wasilke, Wiktoria Nowak, Magdalena Jabłońska, Lilianna Henisz, Zuzanna Kudłacik, Oktawia Iwaniuk oraz Julia Niemiec.