Skradziono sprzęt należący do strażaków. Policja publikuje zdjęcia sprawców!

Tak bulwersującej kradzieży nie było w Świętochłowicach od dawna, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej skradziono agregat, który służy do ratowania życia i mienia. Policja publikuje wizerunek sprawców kradzieży!

Agregat1

Śledczy ze świętochłowickiej Policji poszukują sprawców kradzieży agregatu z terenu OSP w Świętochłowicach. Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 stycznia br. Mężczyźni, których wizerunek widoczny jest na opublikowanych zdjęciach, są podejrzewani o dokonanie przestępstwa. Liczymy na Państwa pomoc w ustaleniu ich tożsamości. Jeżeli rozpoznajesz ich, skontaktuj się z Wydziałem Kryminalnym KMP w Świętochłowicach.

Kryminalni ze świętochłowickiej Policji prowadzą czynności w sprawie kradzieży agregatu. Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 stycznia br. w Świętochłowicach przy ul. Łagiewnickiej, gdzie nieznani mężczyźni ukradli agregat prądotwórczy z terenu Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętochłowicach. Wizerunek podejrzewanych mężczyzn zarejestrował monitoring. Świętochłowiccy śledczy dążą do ustalenia tożsamości tych mężczyzn.

Policja publikuje zdjęcia z monitoringu oraz nagranie, na którym kamery zarejestrowały podejrzewanych o dokonanie przestępstwa. Można je obejrzeć na stronie: http://swietochlowice.slaska.policja.gov.pl/k25/informacje/aktualnosci/302875,Publikujemy-wizerunek-podejrzewanych-o-kradziez-agregatu-nalezacego-do-OSP-w-Swi.html

Świadków zdarzenia, osoby mogące rozpoznać podejrzewanych lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia ich tożsamości, prosimy o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach pod nr tel. 47 85 44 280, pocztą elektroniczną na adres e-mail: kryminalny@swietochlowice.kapolicja.gov.pl, lub z dowolną jednostką Policji osobiście, lub telefonicznie pod numerem 112.

Źródło: KMP Świętochłowice

Aktualizacja 12.01.2021: Z powodu zatrzymania jednego ze sprawców w związku z prośbą Policji skierowaną do mediów, zdjęcia z wizerunkiem sprawców zostały usunięte z naszego artykułu.