Śladem starszych koleżanek

W ostatni weekend sierpnia w Koszalinie rozegrano finały Mistrzostw Polski młodziczek w piłce ręcznej plażowej. W gronie ósemki walczącej o tytuł Mistrza Polski znalazły się dziewczęta świętochłowickiego MUKS Skałka-Śląsk. Podobnie jak przed tygodniem ich starsze koleżanki – juniorki młodsze, wywalczyły awans do strefy finałowej i podobnie jak one, zajmując czwarte miejsce, stanęły obok podium dla medalistów.

Mlodziczki

W finałach mistrzostw do walki o medale przystąpiły zespoły: KU AZS Politechnika Koszalińska, MKS Brodnica, MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice, UKS Spartakus Zielona Góra, Bukowsko-Dopiewski KPR, MSPR Junak LeaderTech Włocławek, SSPR Szczypiorniak Ustka, AZS AWF Warszawa. By walczyć o medal, trzeba było najpierw rozegrać trzy spotkania w grupie eliminacyjnej, po zajęciu co najmniej drugiego miejsca – mecz półfinałowy, a następnie mecz o medal.

W eliminacjach świętochłowiczanki w pierwszym meczu pokonały UKS Spartakusa Zielona Góra 2:0, by w drugim meczu przegrać 0:2 z MSPR-em Junak Leader Tech Włocławek. Aby znaleźć się w strefie medalowej, w ostatnim meczu eliminacyjnym, musiały wygrać z gospodyniami turnieju - KU AZS Politechnika Koszalińska. Dziewczęta stanęły na wysokości zadania, zaprezentowały ogromną wolę zwycięstwa i zwyciężyły 2:0. Półfinał stał się faktem, a tam czekał na nie Bukowsko-Dopiewski KPR. Niestety, doświadczenie rywalek (są starsze) wzięło górę. Pomimo bardzo dobrej gry Skałi, rywalki wygrały 2:0 i awansowały do finału. Teamowi ze Świętochłowic pozostał „mały finał” i gra o brązowy medal z MKS-em Brodnica. To był dramatyczny mecz. Po dwóch setach był remis 1:1 i brązowego medalistę wyłaniał tzw. shoot-out. W tym elemencie lepsze okazały się dziewczęta z Brodnicy i to im przypadł trzeci stopień podium dla zwycięzców.

W meczu o złoty medal Bukowsko-Dopiewski KPR pokonał MSPR Junak LeaderTech Włocławek 2:0.

Kolejność końcowa Mistrzostw Polski młodziczek:

  1. Bukowsko-Dopiewski KPR
  2. MSPR Junak LeaderTech Włocławek
  3. MKS Brodnica
  4. MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice
  5. UKS Spartakus Zielona Góra
  6. KU AZS Politechnika Koszalińska
  7. AZS AWF Warszawa
  8. SSPR Szczypiorniak Ustka

Barw MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice broniły: Julia Grzesista, Karolina Sarapata, Oktawia Iwaniuk, Julia Ulijarczyk, Zuzanna Kudłacik, Wiktoria Nowak, Nikola Muras, Magdalena Jabłońska, Wiktoria Wasilke, Liliana Henisz. Opiekunowie: Piotr Herrmann, Andrzej Gajczewski.