Śląskie Manewry ASG i Piknik Militarny w Świętochłowicach

W Świętochłowicach już po raz czwarty odbędą się Śląskie Manewry ASG, którym towarzyszyć będzie Rodzinny Piknik Militarny. W tym roku ta „bitwa na kulki” to „Wizna – Polskie Termopile”.

fot. FB/Miasto Świętochłowice
Śląskie Manewry ASG

4. Śląskie Manewry ASG i 3. Rodzinny Piknik Militarny zaplanowano na sobotę, 3 września 2022 r., w Dolinie Lipinki, czyli na świętochłowickiej Ajsce, w godzinach 9.00 – 16.30. Przez większość tego czasu zwodnicy ASG, czyli Air Soft Gun (to repliki broni na plastikowe kulki, ale w przeciwieństwie do paintballu nie są one wypełnione farbą).

Manewry i piknik na Ajsce

Gdy zawodnicy będą na manewrach pozostali mogą korzystać z atrakcji pikniku. Będzie między innymi prezentacja strojów ziemi śląskiej, prezentacja Muzeum Spadochroniarstwa i Wojsk Specjalnych z Wisły, przejażdżki pojazdami wojskowymi, zawody rzutu granatami czy zawody strzelnicze. Nie zabraknie też potraw z kuchni polowej.

Celem imprezy jest charytatywna zbiórka funduszy na Dom Dziecka i Fundację na rzecz Rehabilitacji Zawodowej Służb Mundurowych i ich rodzin „Salut” pod hasłem: Serce Pełne Dobra Miej. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie TKKF TYTAN Świętochłowice.

Śląskie Manewry ASG i Rodzinny Piknik Militarny
Śląskie Manewry ASG i Rodzinny Piknik Militarny
Ogrody na popiołach

Może Cię zainteresować:

„Ogrody na popiołach” - powieść o Obozie Zgoda. Spotkanie z autorką w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

01/09/2022

Świętochłowicki Piknik Organizacji Pozarządowych

Może Cię zainteresować:

Zbliża się XI Świętochłowicki Piknik Organizacji Pozarządowych

Autor: Redakcja NGS24

31/08/2022