Śląskie Manewry ASG w Świętochłowicach

Popularna Dolina Lipinki, czyli świętochłowicka Ajska, zmieni się w pole bitwy. W sobotę, 12 września, odbędą się tam 2. Śląskie Manewry ASG.

Airsoftgun

Batalion powstańczy zmierzy się z niemieckimi wojskami

Na świętochłowickiej Ajsce w trzech bitwach batalion powstańczy zmierzy się z wojskami niemieckimi. Tym razem będzie to walka z użyciem broni ASG (Air Soft Gun) strzelającej plastikowymi kulkami oraz środków pirotechnicznych i współczesnych zdobyczy techniki. Wszystko z okazji 100-lecia II Powstania Śląskiego. Dolina Lipinki to trudne w nawigacji obszary, więc szykuje się nawet kilkugodzinne starcie.

- Teren jest jednym z najlepszych i najbardziej różnorodnych terenów na Śląsku. Prawdziwy raj dla snajperów i szturmowców oraz osób uwielbiających myślenie strategiczne - trudny, z dużą ilością przeszkód terenowych, a przy tym bardzo bogaty we faunę i florę. To wymarzony teren do manewrowania dla prawdziwych twardzieli i osób lubiących nieprzewidziane zwroty akcji – podkreślają organizatorzy manewrów.

Manewry będą także sporą atrakcją do obserwatorów. Nie chodzi tylko o walki, strzały czy wybuchy, ale także umundurowanie i wyposażenie uczestników, którzy swój sprzęt kompletują przez wiele lat.

Śląskie Manewry to także doskonała okazja, by z bliska przyjrzeć się pojazdom wojskowym, oraz wziąć udział w imprezach towarzyszących promujących militaria. Uczestnicy i obserwatorzy będą mogli spróbować smakowitych dań śląskiej kuchni polowej oraz spędzić czas na strzelnicy lub przy stanowisku rzutu granatem.

Organizatorem imprezy są KRS TKKF TYTAN Świętochłowice oraz TEAM SPECIAL FORCE ASG. Patronat nad imprezą objęli: prezydent Miasta Świętochłowice, Muzeum Powstań Śląskich oraz prezes Śląskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

fot. pixabay.com