Śmieciarze zatrzymani na gorącym uczynku. Nowe foto-pułapki są skuteczne!

Foto-pułapki montowane są od niedawna na terenach gminnych w miejscach, gdzie notuje się najwięcej interwencji związanych z wyrzucaniem śmieci i tworzeniem dzikich wysypisk. Nie minął miesiąc od ich montażu, a już złapani zostali pierwsi winowajcy zaśmiecania miasta. Teraz odczują swój występek w swoich portfelach.

Fotopulapki

Jak informuje Straż Miejska w Świętochłowicach, w ostatnim czasie dzięki ukrytym w różnych częściach miasta foto-pułapkom udało się zatrzymać na gorącym uczynku kilku sprawców wykroczeń. Okazało się, że śmieci porzucane w Świętochłowicach są przywożone nawet z innych miast! Jeden z zarejestrowanych przypadków dotyczył młodzieży zaśmiecającej teren Uroczyska trzaskanym szkłem. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami , nawet w kwocie 500 zł. To wszystko ku przestrodze tym, którzy nie szanują przyrody oraz zdrowia i wysiłku drugiego człowieka.

Obecnie takich urządzeń w Świętochłowicach jest już sześć, rozmieszczone na terenach zielonych miasta. W przyszłości foto-pułapki będą także montowane w miejscach, gdzie notorycznie spożywany jest alkohol czy niszczone są place zabaw. Foto-pułapki cechują się odpornością na warunki zewnętrzne i długim czasem pracy. Dlatego, urządzenia montowane przez świętochłowicką Straż Miejską pracują przez całą dobę. Wykonują również zdjęcia w nocy, kiedy wykryją ruch.

Fotopułapki w naszym mieście zbierają powoli swoje żniwo!!!!!!! W ostatnim czasie, dzięki ukrytym w różnych częściach...

Opublikowany przez Straż Miejska w Świętochłowicach Wtorek, 16 marca 2021

Fot. Straż Miejska w Świętochłowicach

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Zaginęła Iwona Kalinowska ze Świętochłowic

Zaginęła Iwona Kalinowska ze Świętochłowic

Policjanci ze Świętochłowic uratowali życie czterdziestosiedmioletniej kobiecie

Policjanci ze Świętochłowic uratowali życie kobiecie

Gliwice ulica Zwycięstwa

„Goście, goście… w Gliwicach”. Śladami króla, cesarza i...

Mistrzowie ze Świętochłowic Sukces UKS Taekwon Do

Mistrzowie ze Świętochłowic. Sukces UKS Taekwon-Do