Śmieciarze zatrzymani na gorącym uczynku. Nowe foto-pułapki są skuteczne!

Foto-pułapki montowane są od niedawna na terenach gminnych w miejscach, gdzie notuje się najwięcej interwencji związanych z wyrzucaniem śmieci i tworzeniem dzikich wysypisk. Nie minął miesiąc od ich montażu, a już złapani zostali pierwsi winowajcy zaśmiecania miasta. Teraz odczują swój występek w swoich portfelach.

Fotopulapki

Jak informuje Straż Miejska w Świętochłowicach, w ostatnim czasie dzięki ukrytym w różnych częściach miasta foto-pułapkom udało się zatrzymać na gorącym uczynku kilku sprawców wykroczeń. Okazało się, że śmieci porzucane w Świętochłowicach są przywożone nawet z innych miast! Jeden z zarejestrowanych przypadków dotyczył młodzieży zaśmiecającej teren Uroczyska trzaskanym szkłem. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami , nawet w kwocie 500 zł. To wszystko ku przestrodze tym, którzy nie szanują przyrody oraz zdrowia i wysiłku drugiego człowieka.

Obecnie takich urządzeń w Świętochłowicach jest już sześć, rozmieszczone na terenach zielonych miasta. W przyszłości foto-pułapki będą także montowane w miejscach, gdzie notorycznie spożywany jest alkohol czy niszczone są place zabaw. Foto-pułapki cechują się odpornością na warunki zewnętrzne i długim czasem pracy. Dlatego, urządzenia montowane przez świętochłowicką Straż Miejską pracują przez całą dobę. Wykonują również zdjęcia w nocy, kiedy wykryją ruch.

Fotopułapki w naszym mieście zbierają powoli swoje żniwo!!!!!!! W ostatnim czasie, dzięki ukrytym w różnych częściach...

Opublikowany przez Straż Miejska w Świętochłowicach Wtorek, 16 marca 2021

Fot. Straż Miejska w Świętochłowicach