Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świętochłowicach zapowiada kolejne podwyżki. Mieszkańcy nie mają lekko...

Największa świętochłowicka spółdzielnia mieszkaniowa nie daje wytchnienia swoim mieszkańcom. Po niedawnych podwyżkach kosztów centralnego ogrzewania, w budynkach należących do ŚSM pojawiły się już zapowiedzi podwyżek pozostałych opłat.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świętochłowicach

Wielokrotnie pisaliśmy o wysokich opłatach, jakie w Spółdzielni Mieszkaniowej w Świętochłowicach ponoszą właściciele i najemcy mieszkań. To jedna z najdroższych spółdzielni na Śląsku, mimo iż zasób, którym dysponuje wcale nie należy do najnowocześniejszych. To najczęściej bloki budowane jeszcze w latach 70-tych i 80-tych. Mimo tego koszty, jakie ponoszą spółdzielcy tej spółdzielni bywają wyższe, a czasem nawet znacznie wyższe, niż w innych śląskich spółdzielniach. Powodem mają być stale rosnące koszty utrzymania zasobu.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świętochłowicach informuje, że zgodnie z zatwierdzonym przez Radę Nadzorczą Spółdzielni dnia 23.09.2021r. „Planem Gospodarczym na rok 2022r.” zmianie ulegają od 1.02.2022r. obowiązujące stawki opłat lokali mieszkalnych w poszczególnych nieruchomościach. Zaznaczamy, że zmiany stawek opłat nie dotyczą wszystkich lokali mieszkalnych i różnią się pomiędzy statusami lokali i nieruchomościami. W związku z powyższym od dnia 11.10.2021r. do skrzynek pocztowych zostaną dostarczone zawiadomienia o zmianach stawek opłat za używanie lokali mieszkalnych wraz z uzasadnieniem - czytamy w podanej po ukazaniu się ogłoszeń informacji na Forum Mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, jak wielkie będą zapowiadane podwyżki. Poprzednie, które zostały wprowadzone w styczniu tego roku, według przekazywanych wcześniej informacji wynosiły od kilku nawet do ponad 10%. Jeśli w takim tempie co rok spółdzielnia będzie podwyższać opłaty, wkrótce zamieszkiwanie w tych zasobach może przestać być po prostu opłacalne. Dziś w Świętochłowicach znacznie taniej mieszka się w mniejszych spółdzielniach, a nawet w blokach mieszkalnych należących, lub zarządzanych przez MPGL.

Przypomnijmy również, że Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świętochłowicach po raz pierwszy nie zorganizowała walnego zebrania członków, na którym miało dojść do wyboru nowej rady nadzorczej spółdzielni, której zadaniem jest wybór zarządu. Powodem była ostrożność w odniesieniu do epidemii koronawirusa.