Sportowe Lipiny wystartują z siłą tornada!

Rewitalizacja Lipin przebiega także na sportowo. W tej świętochłowickiej dzielnicy powstaje projekt „Sportowe Lipiny”, którego celem jest zaangażowanie dzieci i młodzieży w czynne uprawianie sportu. Start odbył się z siłą tornada, bo pierwszy i najważniejszy z realizowanych tu projektów, to klub sztuk walki – Tornado Team Świętochłowice!

Tornado3

- Sportowe Lipiny to początek tak naprawdę naszej zabawy ze sportem. Nie bez kozery trafia on do dzielnicy Lipiny jako do pierwszej, bo wiemy jak trudne jest tutaj otoczenie, w jak trudną przyszłość wchodzą dzieci z tej dzielnicy – dlatego też postawiliśmy na Lipiny. Jestem przekonany, że spotka się ten projekt z dużym zainteresowaniem – podkreśla Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Choć klub Tornado Team dopiero rozpoczął działalność to zainteresowanie rzeczywiście jest spore, i – jak usłyszeliśmy w klubie – mieszkańcy Lipin cieszą się, że taki klub znalazł się właśnie w ich dzielnicy.

- Głównym moim celem i trenerów, którzy prowadzą zajęcia jest resocjalizacja tej młodzieży, bo wiadomo, że w Lipinach jest ta trudna młodzież. Wyszliśmy naprzeciw mieszkańców Lipin, bo to są normalni i sympatyczni ludzie. Sam tutaj spędziłem dużą część swojego życia – podkreśla Adam Brysz, trener Tornado Team.

Klub Tornado Team mieście się w budynku byłego gimnazjum

Dzięki Tornado Team nowe przeznaczenie znalazł budynek byłego gimnazjum w Lipinach przy ul. dr Bukowego. Pomysłów na wykorzystanie tego gmachu jest zresztą więcej, ale na razie sala gimnastyczna zmieniła się w centrum treningowe sztuk walki.

- Znalazł się myślę odpowiedni człowiek w odpowiednim czasie, czyli Adam Brysz, wielokrotny medalista Pucharów Europy i Mistrzostw Polski, klubowy mistrz drużynowy jeśli chodzi o klub Czarnych Bytom. Komu, jak nie takiemu człowiekowi powierzyć budowę nowego charakteru sportowego Lipin? - mówi prezydent Beger

Cała kadra trenerska Tornado Team robi ogromne wrażenie. To medaliści i mistrzowie Polski, utytułowani również na arenie międzynarodowej. To daje gwarancję, że klub będzie prowadzony profesjonalnie i na najwyższym poziomie.

fot. Tornado Team

czytaj więcej:

Policjant ze Świętochłowic mistrzem Polski w muya thai

Policjant ze Świętochłowic mistrzem Polski w muay thai

Tygryski inauguracja IV ligi śląskiej 8

IV liga śląska rozpoczęta: Tygryski w starciu z LKS Bestwiną

Basen ekologiczny Świętochłowice

Rusza kąpielisko na Skałce! W sobotę możesz pójść na basen

Załącznik poczty2

Zwycięstwo po walce

Attachmen

Porażka na Skałce

Slask

Śląsk wraca na Skałkę

42a35505dabe860dcdeb51f92d5be768 XL

Z ligowych parkietów