Spotkanie ze sztuką pod wieżami KWK Polska w Świętochłowicach. Wernisaż prac Jadwigi Fastnacht

We wtorek, 19 września 2023 r., w Wieżach KWK Polska w Świętochłowicach odbędzie się wernisaż prac Jadwigi Fastnacht, malarki nieprofesjonalnej.

fot. Jadwiga Fastnacht
Spotkanie ze sztuką pod wieżami KWK Polska w Świętochłowicach

Jadwiga Fastnacht pochodzi z Zawiercia, ale od wielu lat mieszka w Zabrzu. Z zawodu jest fizjoterapeutką, obecnie na emeryturze. Zamiłowanie do rysowania towarzyszyło jej od dziecięcych lat, ale nie rozwijała swojego talentu. Dopiero gdy w 2010 r. trafiła do zabrzańskiej grupy artystów nieprofesjonalnych „18 Obsydian” pokochała malarstwo. Maluje spontanicznie, pod wpływem impulsu, chwili i emocji.

- Jej obrazy to urokliwe pejzaże, postacie, humorystyczne scenki rodzajowe oraz scenki przedstawiające dawne obyczaje i codzienne życie. Prace niezwykłe różnorodne, pełne migotliwych barw, nastrojowe, malowane emocjami – podkreślają organizatorzy wystawy.

Wernisaż prac Jadwigi Fastnacht w Wieżach KWK Polska - 19 września 2023 r.

Autorska posiada spory dorobek malarski i ma na koncie sukcesy w konkursach plastyki nieprofesjonalnej. Bierze udział w wystawach zbiorowych grupy „18 Obsydian”, Stowarzyszenia Barwy Śląska oraz prezentuje swoje obrazy na wystawach indywidualnych. Jej prace znajdują się w zbiorach kolekcji Stanisława Gerarda Trefonia „Barwy Śląska”, w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Wernisaż prac Jadwigi Fastnacht w Wieżach KWK Polska, przy ul. Wojska Polskiego 16d w Świętochłowicach obędzie się 19 września 2023 r. o godz. 17.00. Wstęp jest wolny.


Underground Music w Swiętochłowicach Ostatni koncert pod Wieżami KWK Polska

Może Cię zainteresować:

Underground Music w Swiętochłowicach. Ostatni koncert pod Wieżami KWK Polska

Autor: Redakcja NGS24

07/09/2023

Piknik z okazji otwarcia stawu Kalina w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Piknik z okazji otwarcia stawu Kalina w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

05/09/2023