Sprzedawała w internecie lewe perfumy. Zgarnęli ją policjanci ze Świętochłowic

W dzisiejszych czasach coraz częściej kupujemy przez internet. Niestety narażeni jesteśmy przy tym na wiele zagrożeń, bo zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy. Jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie dochodzi do łamania prawa w tym zakresie są portale społecznościowe. Na szczęście Policja czuwa i coraz częściej wyłapuje takich kombinatorów. Tak się stało i tym razem.

Policja Świętochłowice nielegalne perfumy

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach informuje o jednej z takich sytuacji. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ze świętochłowickiej komendy uzyskali informacje o kobiecie, która oferuje do sprzedaży po wyjątkowo okazyjnej cenie perfumy opatrzone znakami towarowymi luksusowych marek kosmetycznych.

Policjanci natychmiast postanowili sprawdzić trop i pojechali do jej miejsca zamieszkania w Chorzowie. Tam przypuszczenia stróżów prawa się potwierdziły. W trakcie kontroli w mieszkaniu 24-latki natrafili na „lewe” perfumy. Policjanci zabezpieczyli flakony perfum, których kobieta nie zdążyła jeszcze sprzedać. Łączna suma strat zostanie wkrótce oszacowana przez przedstawiciela producentów.

Zgodnie z artykułem 305 ustęp 1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.