Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach od czerwca bez opłat

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach poinformował, iż w związku ze zmianą ustawy o pomocy społecznej, od 1 czerwca br. zniesiona zostaje odpłatność za pobyt dzienny w tej placówce.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach jest ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Celem tej działalności jest szeroko pojęta rehabilitacja społeczna, nastawiona na przywrócenie osobom borykającym się z problemami natury psychicznej umiejętności samodzielnego funkcjonowania w środowisku rodzinnym i społecznym.

Ośrodek proponuje szeroki wachlarz pomocy i wsparcia.To Wyspecjalizowana kadra: psycholodzy, pielęgniarki, specjalista pracy socjalnej, fizjotrepeuta. To terapeuci zajęciowi, którzy dbają o dobre samopoczucie i dobry klimat.

Placówka zapewni ciekawy program zajęć rekreacyjno-edukacyjno-kulturalnych: wycieczki, udział w ciekawych wydarzeniach, festynach, spotkania z ciekawymi ludźmi, grillowanie i inne działania mające na celu integrację i powrót do pełni sił witalnych. W ramach zajęć każdy uczestnik otrzymuje poczęstunek i gorący posiłek.

- Pandemia Covid 19 wpłynęła bardzo niekorzystnie na różne obszary naszego funkcjonowania. Izolacja społeczna, lęk przed zachorowaniem, utratą zdrowia a nawet życia pozostawi na długo swój ślad . Placówka nasza jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców naszego miasta w tej trudnej pandemicznej sytuacji - zaprasza mieszkańców Świętochłowic personel ŚDS.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach znajduje się w budynku przy ul. Karpackiej 3 w Chropaczowie (Osiedle na Wzgórzu). Skontaktować można się telefonicznie, pod nr.: 32 245 80 20, lub mailowo pod adresem: domsds@sds-sw.pl