Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach od czerwca bez opłat

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach poinformował, iż w związku ze zmianą ustawy o pomocy społecznej, od 1 czerwca br. zniesiona zostaje odpłatność za pobyt dzienny w tej placówce.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach jest ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Celem tej działalności jest szeroko pojęta rehabilitacja społeczna, nastawiona na przywrócenie osobom borykającym się z problemami natury psychicznej umiejętności samodzielnego funkcjonowania w środowisku rodzinnym i społecznym.

Ośrodek proponuje szeroki wachlarz pomocy i wsparcia.To Wyspecjalizowana kadra: psycholodzy, pielęgniarki, specjalista pracy socjalnej, fizjotrepeuta. To terapeuci zajęciowi, którzy dbają o dobre samopoczucie i dobry klimat.

Placówka zapewni ciekawy program zajęć rekreacyjno-edukacyjno-kulturalnych: wycieczki, udział w ciekawych wydarzeniach, festynach, spotkania z ciekawymi ludźmi, grillowanie i inne działania mające na celu integrację i powrót do pełni sił witalnych. W ramach zajęć każdy uczestnik otrzymuje poczęstunek i gorący posiłek.

  - Pandemia Covid 19 wpłynęła bardzo niekorzystnie na różne obszary naszego funkcjonowania. Izolacja społeczna, lęk przed zachorowaniem, utratą zdrowia a nawet życia pozostawi na długo swój ślad . Placówka nasza jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców naszego miasta w tej trudnej pandemicznej sytuacji - zaprasza mieszkańców Świętochłowic personel ŚDS.

  Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach znajduje się w budynku przy ul. Karpackiej 3 w Chropaczowie (Osiedle na Wzgórzu). Skontaktować można się telefonicznie, pod nr.: 32 245 80 20, lub mailowo pod adresem: [email protected]

  Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach

  czytaj więcej:

  Szkoła

  Najlepsze szkoły średnie w Świętochłowicach

  Okładka książki "Bebok, heksa i inksi. Rzecz o śląskich strachach i straszkach"

  Promocja książki „Bebok, heksa i inksi..."

  Wypadek, ul. Bytomska i Powstańców Śląskich, Świętochłowice, 19.11 2021

  Śmiertelny wypadek na ulicy Bytomskiej

  248672134 308805751054736 3353936344158934571 n

  Poseł Wesoły: Świętochłowice dostaną od Rządu 20 mln zł!

  Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

  Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

  Przebudowa Łagiewnickiej Świętochłowice

  Jest umowa na przebudowę ul.Łagiewnickiej w Świętochłowicach

  Mieci uroczysko 1

  Zalegające opony na Uroczysku! Wywieziono dwa kontenery