Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach od czerwca bez opłat

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach poinformował, iż w związku ze zmianą ustawy o pomocy społecznej, od 1 czerwca br. zniesiona zostaje odpłatność za pobyt dzienny w tej placówce.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach jest ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Celem tej działalności jest szeroko pojęta rehabilitacja społeczna, nastawiona na przywrócenie osobom borykającym się z problemami natury psychicznej umiejętności samodzielnego funkcjonowania w środowisku rodzinnym i społecznym.

Ośrodek proponuje szeroki wachlarz pomocy i wsparcia.To Wyspecjalizowana kadra: psycholodzy, pielęgniarki, specjalista pracy socjalnej, fizjotrepeuta. To terapeuci zajęciowi, którzy dbają o dobre samopoczucie i dobry klimat.

Placówka zapewni ciekawy program zajęć rekreacyjno-edukacyjno-kulturalnych: wycieczki, udział w ciekawych wydarzeniach, festynach, spotkania z ciekawymi ludźmi, grillowanie i inne działania mające na celu integrację i powrót do pełni sił witalnych. W ramach zajęć każdy uczestnik otrzymuje poczęstunek i gorący posiłek.

- Pandemia Covid 19 wpłynęła bardzo niekorzystnie na różne obszary naszego funkcjonowania. Izolacja społeczna, lęk przed zachorowaniem, utratą zdrowia a nawet życia pozostawi na długo swój ślad . Placówka nasza jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców naszego miasta w tej trudnej pandemicznej sytuacji - zaprasza mieszkańców Świętochłowic personel ŚDS.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świętochłowicach znajduje się w budynku przy ul. Karpackiej 3 w Chropaczowie (Osiedle na Wzgórzu). Skontaktować można się telefonicznie, pod nr.: 32 245 80 20, lub mailowo pod adresem: domsds@sds-sw.pl

czytaj więcej:

Piec

Wnioski o dodatek do ogrzewania innego niż węglowe

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

60 610626 g

Apel do mieszkańców Świętochłowic o pozostanie...

93ba6c299f04f710c35672b0f157402a XL

Pierwsi w biedzie

4effff5398b13b476604d4d8450bedfd XL

Świętochłowice w rowerowej sieci