Startuje projekt: Hala Sportowa Świętochłowice. Podpisano pierwszą umowę!

Świętochłowice są jednym z niewielu miast w regionie, które nigdy nie doczekały się hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Ale to się zmieni, bowiem dziś właśnie podpisana została pierwsza umowa, której efektem końcowym będzie za kilka pasywna hala na Skałce. Daniel Beger nie jest pierwszym z prezydentów naszego miasta, którzy obiecywali mieszkańcom tę halę, wszystko wskazuje jednak na to, że jest jedynym, któremu to się uda.

222791586 206963648102694 9162235911225824970 n

Wkrótce rozpoczną się prace projektowe i przygotowywanie dokumentacji. Umowa w tej sprawie została dziś podpisana w Urzędzie Miejskim z wykonawcą, firmą Paweł Tiepłow. To pierwszy etap związany w powstaniem hali widowisko-sortowej w Świętochłowicach na terenie OSiR Skałka. Wykonawca ma na to 9 miesięcy czasu. Gmina Świętochłowice zyskała na ten cel 2 miliony złotych dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Najważniejsze: dotrzymywać obietnic! Podpisałem dziś z Paweł Tiepłow Pracownia Projektowa umowę na wykonanie projektu budowlanego wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej na terenie OSIR Skałka. To pierwszy z trzech etapów realizacji tej inwestycji - napisał na Facebooku Daniel Beger

Gdzie powstanie hala sportowa?

Wielu mieszkańców Świętochłowic zastanawia się, gdzie ta hala powstanie. Dziś już wiemy, że budowa nowego obiektu będzie znajdować się tuż przy basenie ekologicznym, na terenie m.in. obecnego brodzika dla dzieci. Zakres obejmuje m.in. budowę hali energooszczędnej (pasywnej) wraz z pozyskaniem dokumentacji technicznej, wykonaniem robót budowlanych oraz nadzorem inwestorskim.

czytaj więcej:

Śląsk Świętochłowice

Dotacje dla klubów sportowych ze Świętochłowic

Świętochłowice Turniej siatkówki

Siatkarski turniej w Świętochłowicach

Pasternak vs simon portale

Walki na gołe pięści to ogromna dawka emocji

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Turniej eliminacyjny, Mysłowice

Finał zawodów młodzików na Stadionie Śląskim

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Basen kryty Świętochłowice

Basen kryty w Świętochłowicach znów będzie otwarty