Stawy w Świętochłowicach. Gdzie na ryby, a gdzie na relaks?

Staw Zacisze (Magiera) w Świętochłowicach

Wędkarstwo jest nie tylko formą wypoczynku, ale i okazją do obcowania z dobrodziejstwem otaczającej nas przyrody. Funkcjonujące w naszym mieście sekcje i towarzystwa ze szczególną uwagą dbają o przynależne im zbiorniki wodne umożliwiając spełnianie wędkarskich pasji. W Świętochłowicach stawów nie brakuje, choć nie wszystkie są pod kuratelą PZW.

- Zarząd świętochłowickiego koła PZW nr 56 robi wszystko, by akweny należące do związku cieszyły rybostanem. Dlatego zachęcamy wszystkich chętnych do spróbowania swych sił w wędkarstwie. Łączcie się z innymi "cichymi wariatami" w dbałości o piękno rodzimych zbiorników wodnych oraz otaczające je okazy fauny i flory - zachęca Michał Mołdrzyk, znany pasjonat wędkarstwa ze Świętochłowic.

Swoją pasję kultywuje już od 30 lat, będąc szczególnie aktywnym w rozwój naszego świętochłowickiego wędkarstwa oraz pielęgnację tutejszych stawów. Udziela się również w towarzystwie wędkarskim "Foryśka".

W naszej galerii przedstawiamy zdjęcia i krótkie opisy świętochłowickich stawów. Wszystkie są piękne i mają swój niepowtarzalny klimat. Nad każdy z nich - nawet jeśli nie chodzi się na ryby, można pójść po prostu wypocząć. 

Staw Zacisze (Magiera) w Świętochłowicach

czytaj więcej:

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Cover nudelkula

Nudelkula to nowe bistro na kulinarnej mapie Świętochłowic

Panorama Świętochłowic

Świętochłowice w jeden dzień. Co warto zobaczyć lub zwiedzić

MPUK Świętochłowice rozpoczęło kolejną akcję koszenia trawników

Kosić trawniki w Świętochłowicach, czy nie? Oto jest pytanie

Lagiewnicka

Ten budynek w Chropaczowie zmieni się nie do poznania. To...

Ogródek pix2

ILE!? Ceny ogródków działkowych sięgają kosmicznych cen