Stop Drugs na świętochłowickich drogach

Świętochłowicka drogówka przeprowadziła kolejną akcję „Stop Drugs”. Jej celem jest wyeliminowanie z ruchu kierowców będących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Pol swiony

Działania „Stop Drugs” prowadzone były w Świętochłowicach w miniony piątek. Funkcjonariusze z drogówki sprawdzali kierowców nie tylko pod kątem ewentualnej jazdy pod wpływem alkoholu, badano także na obecność narkotyków.

- W akcji wykorzystano m.in. nowoczesny analizator narkotyków AquilaScan. Urządzenie to służy do wstępnego badania kierowców na zawartość środków odurzających w organizmie. Badanie polega na pobraniu próbki śliny, która następnie wędruje do analizatora i już po kilkunastu minutach można odczytać wynik – czytamy w policyjnym komunikacie.

Jak podkreśla świętochłowicka policja analizator wykrywa nawet najmniejsze dawki narkotyków w organizmie. Jeżeli wykonany pomiar jest pozytywny kierowca kierowany jest na pobranie krwi, która zostaje później poddana specjalistycznym badaniom

Tym razem w Świętochłowicach nie złapano nikogo kierującego pod wpływem alkoholu czy narkotyków

- Cieszy fakt, że żaden z przebadanych kierowców nie poruszał się samochodem na tzw. „podwójnym gazie” – podkreśla świętochłowicka policja.

Mundurowi przypominają, że jazda pod wpływem substancji psychoaktywnych jest zagrożona tą samą karą, co jazda pod wpływem alkoholu i jest równie niebezpieczna. Osoby, które decydują się usiąść za kierownicę po zażyciu narkotyków muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami m.in. wysoką grzywną, utratą prawa jazdy, a nawet karą pozbawienia wolności.

fot. KMP w Świętochłowicach

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Nowy skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świętochłowicach

Nowy skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świętochłowicach

Świętochłowice Tablice na UM po śląsku

Kaj urzęduje prezydynt? Nowe tablice otwarły nowy rozdział

Underground Music Kolejny koncert pod Wieżami KWK Polska w Świętochłowicach

Underground Music. Kolejny koncert w Świętochłowicach

Dramagedon

Dramagedon, czyli trzy kilometry Dramy. W kajakach