Strażacy spieszą z pomocą dla seniorów w dotarciu do punktów szczepień

W Świętochłowicach cały czas pomaga się seniorom, którzy pragną zaszczepić się na covid-19, a nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień. Taką pomoc świadczy zarówno Państwowa Straż Pożarna, jak i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Transport do punktów szczepień realizowany jest z wykorzystaniem sprzętu będącego w dyspozycji Ośrodka Pomocy Społecznej, Ochotniczej Straży Pożarnej lub Państwowej Straży Pożarnej

Akcja ma na celu ułatwienie dostępu do punktów szczepień osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz sprawnym ruchowo ale z ograniczeniami komunikacyjnymi (niezdolność do samodzielnego dotarcia do punktu szczepień). W Świętochłowicach dowóz organizowany jest za pośrednictwem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach. Zgłoszenia są przyjmowane całodobowo pod nr telefonu: (32) 348 08 99.

Zasady tej akcji pomocowej ustalono jeszcze 13 stycznia, kiedy to odbyło się spotkanie kierownictwa Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach z Wiceprezydentem Świętochłowic oraz przedstawicielami służb i instytucji z terenu miasta. Omówiono wówczas bieżącą sytuację dotyczącą przygotowania tych podmiotów do przeprowadzenia szczepień seniorów oraz wypracowanie schematu postępowania w przypadku zaistnienia konieczności transportu osób z miejsca zamieszkania do wyznaczonych punktów szczepień.

Foto: PSP Świętochłowice, OSP Świętochłowice

Ochotnicza Straż Pożarna Świętochłowice 1 pomaga osobom starszym i niepełnosprawnym w dotarciu do punktów szczepień. 🤝🤝🤝 W imieniu mieszkańców Świętochłowic serdecznie dziękujemy za wsparcie!!!

Opublikowany przez Miasto Świętochłowice Wtorek, 16 lutego 2021

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Nielegalne automaty

Nielegalne automaty w Chropaczowie

Drzew bytomska

Dlaczego wycięto drzewa przy ul. Bytomskiej?

Przebudowa

Rusza przebudowa Zespołu Szkół Technicznych i...

Ngosy

9. Świętochłowicki piknik organizacji...