Stypendia dla najlepszych uczniów i studentów ze Świętochłowic

Najlepsi uczniowie oraz studenci ze Świętochłowic otrzymali stypendia oraz narody za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne.

fot. UM w Świętochłowicach
Świętochłowice Stypendia dla najlepszych uczniów i studentów

Uroczysta gala, w trakcie której wyróżniono 53 uczniów świętochłowickich szkół podstawowych i średnich oraz studentów ze Świętochłowic, odbyła się w środę, 23 listopada 2022 r., w Centrum Kultury Śląskiej.

- Nagrody są formę pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym i stanowią indywidualne wyróżnienie dla ucznia lub studenta, którego zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i który może się wykazać znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Warunkiem otrzymania stypendium jest uzyskanie przez ucznia średniej rocznych ocen klasyfikacyjnych wynoszącej minimum 5,0 a przez studenta średniej rocznych ocen klasyfikacyjnych 4,8 oraz posiadanie wybitnych i konkretnych osiągnięć w danym przedmiocie lub w danej dziedzinie. Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy.

Świętochłowice Turniej siatkówki

Może Cię zainteresować:

Siatkarski turniej w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

21/11/2022

Świętochłowice Konkurs Kolęd i Pastorałek

Może Cię zainteresować:

Konkurs Kolęd i Pastorałek w Świętochłowicach. Można wysyłać zgłoszenia

Autor: Redakcja NGS24

16/11/2022