Świąteczny jarmark na Skałce

Coraz bliżej święta, a to oznacza, że w wielu miejscach ruszają jarmarki bożonarodzeniowe. Nie inaczej będzie w Świętochłowicach.

Boże narodzenie jarmark

Zazwyczaj w grudniu mieszkańcy polskich miast mają możliwość odwiedzenia świątecznych jarmarków i spędzić czas w miłej atmosferze. Niestety, ten rok z powodu pandemii jest wyjątkowy i wielu organizatorom pokrzyżował szyki. W Świętochłowicach postanowiono jednak, że mieszkańcy będą mieli możliwość skosztować świątecznych przysmaków w plenerze.

Co można kupić na jarmarku świątecznym w Świętochłowicach?

Już w najbliższy weekend na Skałce na spacerowiczów czekać będą stoiska z różnymi świątecznymi ozdobami i potrawami. Będzie można m.in. kupić bożonarodzeniowe skarpety, które zostały uszyte przez osoby związane z Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach. Oprócz ozdób, którymi będzie można ubarwić swoje święta, na wszystkich odwiedzających czekać będzie także grzaniec czy paszteciki, a nawet barszcz i grzybowa.

Jarmark będzie czynny w sobotę (od 14.0 do 18.00) i w niedzielę (od 9.00 do 18.00). W sobotę o godz. 17.00 ma rozbłysnąć największa choinka w Świętochłowicach, co z pewnością będzie miłym akcentem tuż przed świętami.

fot. pixabay.com

czytaj więcej:

Jarmark swietochlowice

Świąteczny jarmark wydłużony

Piknik na Skałce, Świętochłowice, 2.10 2021

Piknik na Skałce. Zakończenie "Tygodnia przeciwko przemocy"

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Skalka

Jak Rojbka została Skałką. Tych faktów z...

Skalka1

15 tysięcy ludzi przyszło na stadion w...

Skalka taras

OSiR „Skałka” zamyka taras. Wszystko przez wandali

Piknik swietochlowice

Udany piknik na świętochłowickiej Skałce