Świąteczny jarmark na Skałce

Coraz bliżej święta, a to oznacza, że w wielu miejscach ruszają jarmarki bożonarodzeniowe. Nie inaczej będzie w Świętochłowicach.

Boże narodzenie jarmark

Zazwyczaj w grudniu mieszkańcy polskich miast mają możliwość odwiedzenia świątecznych jarmarków i spędzić czas w miłej atmosferze. Niestety, ten rok z powodu pandemii jest wyjątkowy i wielu organizatorom pokrzyżował szyki. W Świętochłowicach postanowiono jednak, że mieszkańcy będą mieli możliwość skosztować świątecznych przysmaków w plenerze.

Co można kupić na jarmarku świątecznym w Świętochłowicach?

Już w najbliższy weekend na Skałce na spacerowiczów czekać będą stoiska z różnymi świątecznymi ozdobami i potrawami. Będzie można m.in. kupić bożonarodzeniowe skarpety, które zostały uszyte przez osoby związane z Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach. Oprócz ozdób, którymi będzie można ubarwić swoje święta, na wszystkich odwiedzających czekać będzie także grzaniec czy paszteciki, a nawet barszcz i grzybowa.

Jarmark będzie czynny w sobotę (od 14.0 do 18.00) i w niedzielę (od 9.00 do 18.00). W sobotę o godz. 17.00 ma rozbłysnąć największa choinka w Świętochłowicach, co z pewnością będzie miłym akcentem tuż przed świętami.

fot. pixabay.com

czytaj więcej:

Jarmark swietochlowice

Świąteczny jarmark wydłużony

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Vavavava

W Świętochłowicach zbiorą się Świadkowie...

Skałka

Hala sportowa na Skałce i nowe boisko coraz...

Skalka1

15 tysięcy ludzi przyszło na stadion w...

Chelstowski beger

Świętochłowice dostaną 28 milionów złotych z...