Święto Straży Pożarnej w Świętochłowicach. Zobacz zdjęcia z uroczystości

Straż Pożarna to służba, która zgodnie z różnymi sondażami cieszy się największym uznaniem. Trudno się dziwić, strażacy ratują nas z każdej opresji, nie tylko w przypadku pożaru. Tak naprawdę jednak każda ze służb jest bardzo ważna, każda ma też swoje święto. W Świętochłowicach uroczyście obchodzono w tym roku Dzień Strażaka. Mamy zdjęcia z tej uroczystości.

W trakcie tych uroczystości, jakie odbyły się w poniedziałek 7 czerwca odbył się okazjonalny apel. Obecni byli m.in. Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz delegacja władz miasta Świętochłowice.

Jak czytamy na stronie PSP Świętochłowice, te uroczystości rozpoczęły się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości bryg. Adama Nasieka Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach nadbryg. Jackowi Kleszczewskiemu. Następnie została podniesiona flaga państwowa na maszt i został odegrany hymn państwowy

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach bryg. Arkadiusz Labocha rozpoczął swoją przemowę minutą ciszy ku czci wszystkich poległych strażaków, a także członków ich rodzin, szczególnie ofiar COVID-19, a następnie przywitał zaproszonych gości.

Strażacy zostali nagrodzeni

Wręczano odznaczenia państwowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom, druhom OSP oraz zaproszonym osobom. Odznaczenia i awanse wręczył Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach nadbryg. Jacek Kleszczewski wraz z Komendantem Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach bryg. Arkadiusz Labocha. Odzaczenia i awanse Zarządu Oddziału Wojewódzkiego województwa Śląskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej wręczał Prezes Zarządu Miejskiego Ochotniczych Straży Pożarnych w Świętochłowicach druh Krzysztof Wyrzykowski.

W trakcie uroczystości Prezydent Daniel Beger wręczył okolicznościowe dyplomy strażakom nagrodzonym za wzorową służbę i pracę na rzecz mieszkańców miasta Świętochłowice.

- Mundur strażacki jest zawsze powodem do dumy. To symbol odwagi, chęci niesienia pomocy innym w profesjonalny i odpowiedzialny sposób. Niejednokrotnie, troszcząc się o nasze wspólne bezpieczeństwo, ryzykują oni własnym zdrowiem i życiem - napisał na swoim Facebook'u prezydent Świętochłowic Daniel Beger.

Ochotnicy również docenieni

Awanse na wyższe stopnie druhów OSP wręczał między innymi Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Świetochłowice 1 druh Piotr Herrmann.

W dalszej części uroczystości przedstawiciele Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej Świętochłowice 1 wręczyli okolicznościowe podziękowania za okazaną pomoc oraz udzielone wsparcie jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej Świętochłowice 1.