Święto Straży Pożarnej w Świętochłowicach. Zobacz zdjęcia z uroczystości

Dzień Strażaka 2021 w Świętochłowicach 3

Straż Pożarna to służba, która zgodnie z różnymi sondażami cieszy się największym uznaniem. Trudno się dziwić, strażacy ratują nas z każdej opresji, nie tylko w przypadku pożaru. Tak naprawdę jednak każda ze służb jest bardzo ważna, każda ma też swoje święto. W Świętochłowicach uroczyście obchodzono w tym roku Dzień Strażaka. Mamy zdjęcia z tej uroczystości.

W trakcie tych uroczystości, jakie odbyły się w poniedziałek 7 czerwca odbył się okazjonalny apel. Obecni byli m.in. Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz delegacja władz miasta Świętochłowice.

Jak czytamy na stronie PSP Świętochłowice, te uroczystości rozpoczęły się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości bryg. Adama Nasieka Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach nadbryg. Jackowi Kleszczewskiemu. Następnie została podniesiona flaga państwowa na maszt i został odegrany hymn państwowy

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach bryg. Arkadiusz Labocha rozpoczął swoją przemowę minutą ciszy ku czci wszystkich poległych strażaków, a także członków ich rodzin, szczególnie ofiar COVID-19, a następnie przywitał zaproszonych gości.

Strażacy zostali nagrodzeni

Wręczano odznaczenia państwowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom, druhom OSP oraz zaproszonym osobom. Odznaczenia i awanse wręczył Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach nadbryg. Jacek Kleszczewski wraz z Komendantem Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach bryg. Arkadiusz Labocha. Odzaczenia i awanse Zarządu Oddziału Wojewódzkiego województwa Śląskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej wręczał Prezes Zarządu Miejskiego Ochotniczych Straży Pożarnych w Świętochłowicach druh Krzysztof Wyrzykowski.

W trakcie uroczystości Prezydent Daniel Beger wręczył okolicznościowe dyplomy strażakom nagrodzonym za wzorową służbę i pracę na rzecz mieszkańców miasta Świętochłowice.

- Mundur strażacki jest zawsze powodem do dumy. To symbol odwagi, chęci niesienia pomocy innym w profesjonalny i odpowiedzialny sposób. Niejednokrotnie, troszcząc się o nasze wspólne bezpieczeństwo, ryzykują oni własnym zdrowiem i życiem - napisał na swoim Facebook'u prezydent Świętochłowic Daniel Beger.

Ochotnicy również docenieni

Awanse na wyższe stopnie druhów OSP wręczał między innymi Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Świetochłowice 1 druh Piotr Herrmann.

W dalszej części uroczystości przedstawiciele Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej Świętochłowice 1 wręczyli okolicznościowe podziękowania za okazaną pomoc oraz udzielone wsparcie jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej Świętochłowice 1.

Dzień Strażaka 2021 w Świętochłowicach 3

czytaj więcej:

Radiowóz policja

Rowerzysta „na gazie” drogo zapłacił za przejażdżkę

Policja kontroluje maseczki Świętochłowice 1

Policyjne kontrole maseczek w świętochłowickich sklepach

Skrzyżowanie polna pocztowa świętochłowice

Startuje remont ważnego skrzyżowania w centrum Świętochłowic

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa na wakacjach 1

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa

Pożar Świętochłowice Wiśniowa przy budowie nowego osiedla 3

Pożar na budowie osiedla na Zgodzie. To mogło być podpalenie

Dts

Minimalny odstęp pomiędzy pojazdami już od dziś.

Dziki na OSIR Skałka

Dziki opanowały OSIR Skałka. Lepiej tam dzisiaj nie idź!