Świętochłowiccy wolontariusze w Biegu Mikołajów

W sobotę i niedzielę (7 i 8 grudnia) w katowickiej Dolinie Trzech Stawów, rozegrano szóstą edycję Biegu Mikołajkowego, organizowanego przez MK Team. W imprezie tej przez dwa dni aktywnie uczestniczyli (to już tradycja) uczniowie i nauczyciele świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 2.

Choć pogoda nie nastrajała do wyjścia z domu, to młodzi świętochłowiczanie jako wolontariusze, z ogromnym zaangażowaniem pomagali organizatorom w przeprowadzeniu tego największego na Śląsku biegu Mikołajów.

W sobotę na starcie pojawiło się ponad 500 dzieci, a do obowiązków świętochłowickich wolontariuszy należało zabezpieczenie trasy biegu i obsługa mety, pracowali także w biurze zawodów. W niedzielę na starcie biegu na 5 i 10 kilometrów do rywalizacji stanęło ponad 2000 zawodników. Przy takiej ilości startujących, było co robić. Trzeba było dopilnować, aby każdy zawodnik otrzymał pakiet startowy, a po biegu medal i ciepły posiłek. Uczniów i nauczycieli świętochłowickich szkół nie zabrakło także na starcie biegu głównego na dystansie 5 kilometrów. Biegający wolontariusz, uczeń pierwszej klasy Liceum, Wojciech Brom, uplasował się na szóstym miejscu. Po imprezie wszyscy podkreślali znakomitą atmosferę i świąteczny nastrój, podkreślony stosownymi ubiorami. Wszyscy zgodnie zapowiedzieli swój udział za rok.

Tapi, foto: Anna Żurek, Magdalena Jędruch, Agnieszka Brom