„Drzewko za dziecko”. Wyjątkowa akcja w Świętochłowicach

Przy stawie Kalina w Świętochłowicach pojawiło się 14 nowych drzew. To efekt akcji „Drzewko za dziecko” zainicjowanej przez prezydenta miasta, Daniela Begera.

Prezydent Świętochłowic zaprosił do wspólnego sadzenia drzew nad stawem Kalina rodziców dzieci urodzonych w Świętochłowicach w 2023 r. Spłynęło blisko 40 zgłoszeń. W związku z ograniczoną liczbą sadzonek wybranych zostało 14 rodzin, które jako pierwsze wyraziły chęć i spełniały kryteria zamieszkania.

Zasadzono drzewa nad stawem Kalina w Świętochłowicach

Akcję „Drzewko za dziecko” zorganizowano w sobotę, 21 października 2023 r. 14 rodzin nad stawem Kalina w Swiętochłowicach posadziło drzewka nazwane imionami swoich dzieci. To dęby, brzozy i buki.

- Akcja #drzewkozadziecko spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, co mnie niezmiernie cieszy i tym samym motywuje do kolejnych podobnych działań. Już pracujemy nad nowymi miejscami. A może się okaże, że nowa tradycja będzie pretekstem do przyjścia na świat więcej dzieci w naszym mieści – napisał w mediach społecznościowych prezydent Daniel Beger.

Wcześniej prezydent informował, że pozostali rodzice, którzy trafili na listę rezerwową, zostaną zaproszeni do wspólnego zazieleniania miasta w parkach w dzielnicach Piaśniki i Chropaczów jeszcze jesienią tego roku.

Wyniki Świętochłowickiego Budżetu Obywatelskiego

Może Cię zainteresować:

Wyniki Świętochłowickiego Budżetu Obywatelskiego

Autor: Redakcja NGS24

20/10/2023

Nowy skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Nowy skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

19/10/2023