Świętochłowice: Kontrole policji w placówkach handlowych

Policjanci ze Świętochłowic kontrolują duże placówki handlowe, które znów mogą normalnie działać. Mundurowi sprawdzają czy przestrzeganie są obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Swietochlowice kontrole

Świętochłowicka policja przypomina, że pandemia trwa, a funkcjonariusze nieustanie prowadzą działania, których celem jest ograniczenie transmisji koronawirusa. Stróże prawa w trakcie codziennej służby m.in. kontrolują osoby, które powinny przebywać na kwarantannie. Realizują także inne działania.

- W związku z ponownym uruchomieniem działalności placówek handlowych, miejscowych mundurowych można spotkać między innymi w galeriach handlowych. Policjanci kontrolują sklepy i lokale gastronomiczne, gdzie sprawdzają, czy klienci i handlowcy pamiętają o używaniu maseczek i zachowaniu dystansu – informuje policja.

Mundurowi sprawdzają także czy w sklepach przebywa dopuszczalna liczba osób oraz czy w godzinach dla seniorów zakupy robi tylko ta grupa. Świętochłowicka policja podkreśla, że takie kontrole będą prowadzone nadal.

- Przypominamy ! Osoby, które nie będą stosowały się do obecnych obostrzeń, muszą liczyć się z karą, którą może być nałożenie mandatu, skierowanie do sądu wniosku o ukaranie, a także powiadomienie inspektora sanitarnego – czytamy w komunikacie policji.

Funkcjonariusze sprawdzają także spływające do nich sygnały dotyczące niestosowania się do panujących obostrzeń.

fot. KMP w Świętochłowicach