Świętochłowice w czołówce regionu w ważnym rankingu

Celem tegorocznej, szóstej edycji "Forum Gmin na 5!" było upowszechnienie dobrych praktyk samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów. Świętochłowice ocenione zostały bardzo wysoko. To regionalna czołówka!

Rank

Jak informuje świętochłowicki magistrat, Referat Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach wziął udział w konferencji „FORUM GMIN NA 5!” połączonej z ogłoszeniem wyników corocznych badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa. Głównym celem projektu „Gmina na 5!” była analiza funkcjonowania gmin w całym kraju. Przebadano 674 jednostki samorządu terytorialnego, wyróżnionych zostało 96, gdzie po raz pierwszy wyróżnienie otrzymały również Świętochłowice. Nasze miasto uplasowało się w pierwszej szesnastce wyróżnionych gmin z woj. śląskiego na 112 przebadanych.

Tegoroczne badanie Gmina na 5! składało się z dwóch części. W pierwszym etapie badano użyteczność oficjalnych witryn internetowych dla użytkowników (w szczególności potencjalnych przedsiębiorców i inwestorów). Drugim elementem badania była ocena odpowiedzi gmin na zapytania mailowe (w języku polskim i angielskim). Badania prowadzone były metodą „tajemniczy klient”. Ta część badania skupiała się na ocenie pierwszego kontaktu przedsiębiorcy z urzędem gminy oraz szybkości odpowiedzi na postawione w mailu pytania.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych

O włos od tragedii na przejściu dla pieszych

Świętochłowice Zatrzymany złodziej

Nastolatek kradł „na wyrwę”. Pieniądze wydał na alkohol

Sejm Śląski

100. rocznica pierwszego posiedzenia Sejmu Śląskiego

DTŚ Świętochłowice

Zamkną fragment DTŚ w Świętochłowicach