Świętochłowice w czołówce regionu w ważnym rankingu

Celem tegorocznej, szóstej edycji "Forum Gmin na 5!" było upowszechnienie dobrych praktyk samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów. Świętochłowice ocenione zostały bardzo wysoko. To regionalna czołówka!

Rank

Jak informuje świętochłowicki magistrat, Referat Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach wziął udział w konferencji „FORUM GMIN NA 5!” połączonej z ogłoszeniem wyników corocznych badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa. Głównym celem projektu „Gmina na 5!” była analiza funkcjonowania gmin w całym kraju. Przebadano 674 jednostki samorządu terytorialnego, wyróżnionych zostało 96, gdzie po raz pierwszy wyróżnienie otrzymały również Świętochłowice. Nasze miasto uplasowało się w pierwszej szesnastce wyróżnionych gmin z woj. śląskiego na 112 przebadanych.

Tegoroczne badanie Gmina na 5! składało się z dwóch części. W pierwszym etapie badano użyteczność oficjalnych witryn internetowych dla użytkowników (w szczególności potencjalnych przedsiębiorców i inwestorów). Drugim elementem badania była ocena odpowiedzi gmin na zapytania mailowe (w języku polskim i angielskim). Badania prowadzone były metodą „tajemniczy klient”. Ta część badania skupiała się na ocenie pierwszego kontaktu przedsiębiorcy z urzędem gminy oraz szybkości odpowiedzi na postawione w mailu pytania.