Świętochłowice w szoku po tragedii w Katowicach. Pod kołami autobusu zginęła mieszkanka naszego miasta

Nie milkną echa porannej tragedii, jaka wydarzyła się w centrum Katowic na ul. Mickiewicza. Informowaliśmy wcześniej, że doszło tam do potrącenia 19-letniej kobiety. Dziś wiadomo już, że ofiara została raczej przejechana, bo kierowca z niewiadomych powodów wjechał autobusem w grupę ludzi. Niestety - kobietą, która poniosła śmierć jest mieszkanka Świętochłowic. Rodzinie i bliskim 19-latki składamy najszczersze kondolencje.

Zaloba

Słowa współczucia wyraził prezydent Świętochłowic, który poinformował o tym, że ofiara tego strasznego wypadku to mieszkanka naszego miasta.

Jestem głęboko poruszony porannym wydarzeniem w Katowicach, w którym tragicznie zginęła młoda mieszkanka naszego miasta. Taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca. Mam nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona. Do czasu wyjaśnienia proszę o powstrzymanie się w ferowaniu wyroków i komentowania. Rodzinie i znajomym składam najszczersze wyrazy współczucia.

Do tego zdarzenia doszło około 6:00 rano. W ciągu przystanków autobusowych przy ul. Mickiewicza doszło do przepychanek i bijatyki grupy ludzi, którzy weszli także na ulicę. W tym czasie podjechał na przystanek autobus linii 910. Kierujący nim 31-letni mężczyzna najpierw zaczął trąbić na zebranych, a kiedy to nie pomogło, ruszył z miejsca wjeżdżając w grupę, która w ostatniej chwili się rozpierzchła.

Niestety, jedna z osób uczestniczących w tym zgromadzeniu nie zdążyła uciec, autobus przewrócił ją, została wciągnięta pod koła a następnie przejechana. Wcześniejsze informacje podawane przez media świadczyły, że doszło tam do potrącenia. Niestety materiały wideo, które pojawiły się w internecie wyraźnie pokazują, że nie było to potrącenie ale działanie umyślne.

Z informacji, jakie posiadamy wynika już, że kierującemu autobusem 31-latkowi w niedzielę 1 sierpnia zostanie postawiony zarzut zabójstwa.

Więcej informacji z Katowic znajdziesz na: www.24kato.pl

czytaj więcej:

Kontrole dzikich kąpielisk w Świętochłowicach Zamiast mandatu bilet na basen

Kontrole dzikich kąpielisk. Zamiast mandatu, bilet na basen

Wypadek DTŚ

Wypadek na DTŚ przed zjazdem na MAX Premium Burgers

Policja swiony

Bilet na basen zamiast mandatu

Policjanci Świętochłowice

Policjanci zatrzymali poszukiwanego w czasie zakupów

Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców rozboju

Napadli go we własnym mieszkaniu, pobili i ukradli ubrania

Desperat ze świętochłowic zatrzymanie 5

Desperat ze Świętochłowic usłyszy zarzuty. Trwa śledztwo

60 662562

Mógł spowodować wielką tragedię! Wyrwał rurę z gazem w bloku