Świętochłowice zanotowały wyższy niż w ubiegłym roku wpływ z podatku PIT!

Jeszcze w kwietniu do kasy miasta z podatku PIT wpłynęło o blisko 42% mniej niż w roku ubiegłym, ale już w maju Świętochłowice zanotowały wyższe wpływy niż w 2019 roku.

Swiony

Gdy skarbnicy miast podliczały wpływy z podatku PIT za marzec i kwiecień nie wyglądało to najlepiej. Według danych Związku Miast Polskich średnio było to o 15% mniej, a w kwietniu już o 40%. Podobnie było w Świętochłowicach, gdzie w kwietniu wpływ z podatku PIT był o blisko 42% niższy niż w roku ubiegłym. W maju jednak coś drgnęło i sytuacja się odmieniła.

- Widzimy, że akurat udział w podatku PIT był większy niż w maju 2019 roku, więc liczę na to, że powolutku będziemy z tej sytuacji, z tego kryzysu finansowego wychodzić (…) Myślę, że tak będzie we wszystkich miastach – w „Rozmowie poranka” w Radiu eM mówił dziś prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Prezydent Beger, w radiowej rozmowie dodał, że Świętochłowice już w ubiegłym roku zaczęły mocno ciąć wydatki budżetowe. Samorząd został bowiem do tego zobowiązane przez Regionalną Izbę Obrachunkową w ramach Programu Naprawczego, który miał ustabilizować finanse miasta.