Świętochłowicki OPS ma nową stronę internetową. Sprawdź, jak z niej korzystać

Strona

Po wielu latach, na zmianę przestarzałej strony internetowej zdecydował się Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach. To był najwyższy czas, ponieważ poprzednia witryna była stara i nieprzyjazna w użytkowaniu.

O pojawieniu się w sieci nowej strony OPS poinformował dziś świętochłowicki magistrat. Co bardzo ważne - zmienił się także adres www nowej witryny. To jeden z etapów unifikacji adresów www miejskich instytucji, które docelowo zawsze mają być podpięte pod domenę główną miasta Świętochłowice.

Nowy adres strony to www.ops.swietochlowice.pl

Nowa strona jest znacznie czytelniejsza i bardziej dostępna dla mieszkańców miasta i podopiecznych OPS. W prosty sposób znaleźć można wszystkie świadczenia, kategorie pomocowe wg kryteriów wiekowych, działania profilaktyczne, czy też wreszcie porządnie ułożone aktualności dotyczące działalności ośrodka. W treści poszczególnych sekcji lub artykułów znajdują się także odpowiednie wnioski, do pobrania bezpośrednio ze strony.

Strona posiada specjalny przełącznik z zestawem funkcjonalności zwiększających dostępność witryny dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Świetną informacją jest też fakt, że wreszcie stronę OPS-u można normalnie przeglądać na urządzeniach mobilnych, np. na smartfonie lub mniejszym tablecie, co wcześniej przez wiele lat było niemożliwe i bardzo denerwowało użytkowników.